Léto je jako stvořené k různým výletům. V Česku naleznete nespočet míst, která rozhodně stojí za to navštívit. Některá lákají zajímavou historií a jiná poutají pozornost především kvůli duchům a jiným paranormálním jevům. Na jihu České republiky se můžete bát hned několikrát.

  • Branišovský les je také zvaný jako Bor. Naleznete ho v Jihočeském kraji, okrese České Budějovice. Smíšený les je zakryt rouškou tajemných pověstí. Objevuje se zde hned několik nevysvětlitelných paranormálních jevů. Jsou to například kroky v listí, červené oči vznášející se zhruba dva metry nad zemí, zjevení ženy v bílém oděvu a černý rytíř, který se objevuje a rychle mizí. Za zmínku stojí strom oběšenců. Podle místní pověsti si mladá dvojice vyrazila na výlet, ale zpět se již nevrátila. Byla nalezena oběšená na stromu v Branišovském lese. Na tomtéž stromu byla později nalezena další oběšená žena. Místní obyvatel, který chodil do lesa na dříví, se rozhodl dění učinit přítrž a příslušnou větev stromu odřízl. Později se mu přihodil úraz, jehož následkem mu zchromla ruka. Nakonec vesničané celý strom porazili, rozřezali a na místě spálili. I poté několik osob tvrdilo, že při procházení kolem tohoto místa slyší hlas, který je nabádá k sebevraždě. Poblíž místa, kde strom rostl, stojí dřevěná boží muka zvaná Černý sloup. Mělo zde havarovat i UFO.

sd
Černý sloup, dřevěná boží muka
Autor: Jitka Erbenová, Wikipedie

sd
Mokřady v Branišovském lese
Autor: Jitka Erbenová, Wikipedie

  • Zámek Bučovice najdete na Jižní Moravě. Byl postaven v letech 1575 – 1585 Janem Šemberou z Boskovic. Povídá se, že když se stavěl zámek v Bučovicích, musel Šembera zápasit s ďáblem. Přemohl ho tak, že ho chytil za ocas a mrštil s ním o stěnu. Ďábel ho stejně nakonec dostal do pekla. Šembera se na zámku má zjevovat v podobě ohnivého koně.

sd
Státní zámek Bučovice
Autor: cs:User:Pernak1 - Vlastní dílo, Wikipedie

  • Hněvkovice je vesnice, část města Týn nad Vltavou v okrese České Budějovice. Stojí zde stejnojmenný zámek. V něm se rozhodl zámecký pán Jeroným Hozlauer z Hozlau ukrýt během třicetileté války své cennosti. Společně se svým sluhou ukryli a zazdili cennosti do sklepení. Během úprku před vojskem generála Baltasara Marradase probodl svého sluhu, jelikož se obával, že by ho mohl zradit a cennosti ukrást. Po vraždě Jeroným Hozlauer odjel a ztratil se kdesi ve světě. Po své smrti se začal zjevovat v podobě bludného jezdce, který straší v hněvkovickém zámku a okolí, kde údajně dodnes hledá ukrytý poklad.

df
Hněvkovice na levém břehu Vltavy
Autor: Richenza - Vlastní dílo, Wikipedie

  • Na původní hrad a nyní zámek v Jindřichově Hradci se váže snad nejznámější pověst o bílé paní. Bílá paní Markéta byla za svého života manželkou pána z Hradce. Postava bílým rouchem oděná se zde prý objevuje i v současné době.  

fd
Jindřichův Hradec, zámek
Foto: Wikipedie

Čtěte také:

 

 

Reklama