Nenávidím a doslova nesnáším lidi, kteří se přetvařují.

V práci se přetvařují lidé, když se mají rozdělovat odměny. Nejenom že se přetvařují, ale i zcela jistě se mění jejich charaktery. Začne to zázračné napětí, až neklid mezi kolegy, že je to až k nevíře. Ty největší patolízalové, převlékači kabátů, přetvářky, začnou donášet vedoucímu, vedoucí. Ty menší si vše nechávají na příhodnou chvíli, aby to využili v pravý čas. Nejzrádnější jsou však žíněnky, zlatokopky, nebo přetvářky, které se tváří jako kamarádky a přitom večer v posteli svému šéfovi řeknou úplně všechno.

Přetvářka.

Přišel čas odměn , a tak začalo to podivné období, kde nikdo nikomu nevěřil a každý se snažil urvat alespoň nějakou tu tisícikorunu dobrou k dovolené. Na oddělení nás pracovalo 16 lidí. Nejlepší byla Gábinka, přetvářka č., která ve snaze rozvířit celou napjatou situaci prohlásila, že už dostala na účet peníze a odměnu 6000 korun. To totálně zvedlo ze židle Danu, která byla starší, měla větší počet hodin, nočních směn a příplatků za přesčasy. Vše se ale vyjasnilo na schůzi, když vedoucí řekl, že ještě odměny nerozděloval, tak že se máme na co těšit příští týden.

Týden pominul a další kolegyně Jana, přímá rovná ženská, to nevydržela a šla se zeptat, zda už odměny jsou rozdělené. Vedoucí ji vyhodil s tím, že ano a že na ptákoviny nemá čas. Po 10 dnech bylo celé oddělení totálně rozhádané kvůli pár tisícům, které vyseli ve vzduchu.

Odměnu dostala Zuzu, ta největší přetvářka, která nejvíce sloužila ve dne i v noci šéfovi, dělala mu vrbu, podložku a léčitelku jeho mindráků.

Ale vše skončilo happy endem. Zuzu, která dostala tu největší odměnu od šéfa, nevydržela tlak okolí, objednala v restauraci pro 16 lidí a na celý večer bowlingovou dráhu a celou útratu za nás zaplatila.

Všichni pili jen dobré drinky a dávali si i 2 večeře. Přetvářka Zuzanka, si snad ve své hlavě uvědomila, že na dvou polích nemůže bojovat. Na jednu stranu se tvářila, že ve všem táhne s námi za jedem provaz a večer vše vypovídala vedoucímu. Snad si uvědomila, že každá sranda něco stojí, a že je vždy tak trochu lepší, jednoduché a pohodlné, říkat lidem pravdu a stát si za svým jednáním, než se přetvařovat. Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


No, tahle Zuzanka nakonec asi není tak zkažená, když nevydržela tlak okolí. My jsme měli kdysi v práci jiný kalibr, shodou náhod také Zuzanu. Mistryni intrik, která lidem tak škodila, že nakonec byla nucena odejít. Teď je ale šéfredaktorkou!

Jaké jsou vaše zkušenosti s přetvářkou? Myslíte si, že je vždy jen na škodu? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama