V létě chci mít pohodlí. Ne že bych v zimě nechtěla, ale v horkých dnech, jaké panují poslední dobou, se mi zrovna nechce chodit v upnutých hadřících, které se lepí na tělo a tísní. Nejlépe se cítím ve volném oblečení, co dýchá, vlaje kolem těla a chladí. A přesně tahle kritéria splňuje len a bavlna. A když jsou ještě v neutrálních barvách, jako je khaki, písková nebo ekry, kterým časté praní neubere na kráse, spíš naopak, uznejte, že je to ideální  oblečení na léto...

.khaki

Možná se mnou budete polemizovat, jestli můj opěvovaný letní materiál len je zrovna praktický. Třeba si myslíte, že jsem úplně padlá na hlavu, nebo si přinejmenším protiřečím, když se právě v těchto parnech postavím k žehlicímu prknu, abych onen přirozeně mačkavý materiál uvedla do nositelného stavu. A víte, že klidně? Len má výhodu, že to s jeho žehlením nemusíte zas tak přehánět a stejně vypadá dobře. Naopak, jeho lehká pomuchlanost je nejen přípustná, ale dokonce žádoucí.  

Pokud jsem vás neuklidnila a vy nemůžete skousnout, že vypadáte, jako když vás „vytáhnou krávě z huby“ (tak to říkala moje babička), kombinujte mačkavé s hladkým. Vznikne zajímavý kontrast a vy nebudete trpět pocitem, že působíte nedbale.

Vzpomeňte si na koloniální nebo safari styl. Ten je na přírodních materiálech (co do struktur i barevnosti) přímo postaven. No řekněte, vadí vám jeho ležérnost?  

Podívejte se, jak si v tomto ležérním stylu lebedí hvězdy.

Líbí se vám koloniální a safari styl? Nosíte něco podobného? Máte ráda len? Více o tomto trendu se dočtete ZDE.

Reklama