Co by to bylo za pořádný outfit, kdyby neměl tu správnou tečku. A tou nejsou jen super boty, stylový klobouk nebo nadčasová kabelka. Dodat tu správnou šťávu, anebo prostě jen tak doladit své Já, můžete třeba i náušnicemi. Tentokrát ale zapomeňte na klasiku, řeč bude o piercingu do uší. Lalůčky nechme lalůčky a pojďme se podívat, jaké parády si můžete nechat udělat, protože jak se říká, frajeřina občas také (za)bolí.

Piercing snadno a rychle

Pryč jsou doby, kdy se říkalo, že je propichování nebo nastřelování uší nebezpečné. Akupunkturní body, které se spojují s lidskými orgány, se nachází spíše na vnějším okraji ucha, což nebývá u běžných piercingů úplně běžné. Dokonce podle mnohých lékařů neexistuje žádná studie, která by poškození zdraví po aplikaci piercingu do ucha prokazovala. V takovém případě je na vině spíše špatná hygiena nejen ze strany piercera, ale také klienta, který péči o novou parádu podcení.

Piercingy, které frčí

shutterstock-1122589109.jpg

Piercing ucha je téměř bezbolestný zákrok, přičemž hojení trvá podle místa, kde je naušnice provedena. 
Většina piercingů ucha se hojí poměrně rychle - 3 až 5 týdnů, při propíchnutí chrupavek se dírka někdy hojí hůře a déle.
Pojďme ty nejoblíbenější a nejvíce trendy místa projít.

Daith piercing


Daith piercing se začal více objevovat až konce devadesátých let a i dnes je jeho výskyt nepříliš rozšířený. Jedná se o piercing vnitřní chrupavky ucha. U některých uživatelů nejde tento typ piercingu vůbec provést, protože to jejich anatomie ucha neumožňuje . Na daith piercing se nejčastěji používají piercingové kroužky, činky, nebo v poslední době módní piercingová srdce.

Rook piercing


Rook je jedním z méně obvyklých piercingů uvnitř uší. Tragus a tzv. daith jsou obvykle populárnější volby, ale kdo chce vypadat stejně jako všichni ostatní? Navíc, piercing na tomto místě je všestranný a můžete volit buď pecku, anebo kroužek. U piercingu rook je ale podstatná anatomie ucha. Ne každý má ucho dostatečně uzpůsobené k tomu, aby se do toho místa náušnice dostala.

Conch piercing


Conch piercing je propíchnutí chrupavky ucha. Existují dva způsoby aplikace - vnitřní a vnější. Název znamená v překladu „ulita“ a je odvozen od vzhledu této části ucha, která připomíná schránku mořského tvora. Vnitřní conch se provádí ve vnitřní části ucha, která přiléhá ke zvukovodu. Vnější conch potom vede skrz vnější část ucha.

Helix piercing


Helix je jakýkoliv piercing provedený u horního okraje ucha. Nejčastěji se tato část ucha zdobí kroužky nebo malými činkami. Výhodou je, že si milovníci tohoto typu piercingu mohou nechat propíchnout na této části ucha i více dírek. Nevýhodou je, že se helix hojí klidně až půl roku!

Tragus piercing


Tento typ piercingu se řadí mezi ty nejoblíbenější. Tragus je latinský název pro malý výběžek, který leží přibližně v prostředku ucha, v bezprostřední vzdálenosti od zvukovodu. Tragus je tvořen chrupavkou, díky tomu je hojení podstatně delší než u ušního lalůčku.

Jak o piercing ucha pečovat?

Je jedno, jakou část ucha si necháte propíchnout, důležitá je 100% péče. Díky tomu se vyhnete zarudnutí, bolesti, hnisání a dalším nepříjemným pocitům.

Ke správnému hojení vám stačí jen tři kroky:

  1. Mytí antibakteriálním mýdlem.
  2. Hýbání náušnicemi. Pohybování piercingu během dne může pomoci zabránit infekci a zajistí, že se budou malé stroupky lépe odlupovat a ucho hojit.
  3. Ošetřujte speciálními dezinfekčními spreji.

Sama ze své vlastní zkušenosti s dvakrát propíchnutým helixem, doporučuji mýt, pracovat s náušnicemi a dezinfikovat. Připravte se také, že se ucho bude hojit klidně více jak půl roku a první měsíc si na jedné straně nevyspíte. Ucho se totiž při hojení bolí. Přesto bych klidně vyrazila za dalším piercingovým dobrodružstvím!

Také si přečtěte:

Reklama