Historické změny za posledních padesát let velmi silně ovlivnily náš společenský život. Velmi úzce s tím souvisí samozřejmě také změny ve světě módy a stylu. Taft, průkopník, který uvedl na trh první lak na vlasy, doprovázel ženy i muže po celá ta léta a v současnosti je stylingovou značkou č. 1 v Evropě.

 

TAFT SLAVÍ 50 LET EXISTENCE

SLAVTE S NÁMI

 

                                              

50. léta – vláda dobrého vkusu

V této době mladí lidé nosili dlouhé nebo krátké vlasy upravené v copech, zpravidla s krátkou ofinou. Dospělé ženy své účesy často měnily. Ale i když měly vlasy rovné nebo vlnité, krátké, po ramena, nosily ofinu, klasický uzel nebo copy, vždycky potřebovaly lak na vlasy, aby svůj účes natužily. A právě tehdy, v roce 1955, byl v Evropě uveden na trh Taft – první lak na vlasy ve sprej

 

Lak na vlasy ve spreji Taft v ranných dobách zaručoval  perfektní  natužení a spolehlivé držení účesu.  To platí i dnes a Taft je díky tomu pravým odborníkem   pro   všechny   potřeby a požadavky stylingu.

 

 

                              

60. léta – sex, drogy a rock and roll

Tato dekáda je považována za nejdůležitější období dvacátého století, protože v této době bylo všechno nové – móda, filozofie, životní styl. Mladí lidé nosili různé typy vlasů - dlouhé hřívy, rovné vlasy splývající na ramena nebo krátké ve stylu Beatles. K vytvoření takových účesů bylo zapotřebí kvalitní natužení a fixace. Na to pružně zareagoval Taft, který nejen změnil balení, ale uvedl na trh novou variantu. Nové produkty  přišly v pravý čas – k vytvoření nejrůznějších účesů bylo zapotřebí dobré natužení a fixace

 

 

 

 

 

70. léta – období kontrastů

Toto období bylo plné kontrastů, což se projevilo i v tvorbě účesů. Na jednu stranu tu byl styl přirozené účesy, se sportovním a sexy vzhledem, na druhé straně tu byl punk. V obou případech bylo důležité, aby účes dobře držel i v extrémních podmínkách. Tehdy se Taft přejmenoval na „Drei Wetter Taft“ a zaměřil se na ochranu účesu ze všech klimatických podmínek.

 

 

 

 

 

  

80. léta – oblečena pro úspěch

Po několika šedesátých a sedmdesátých letech se svět uklidnil, což se projevilo i ve vlasovém stylingu. Účesy byly tvarovány do  velkého objemu, populární byla trvalá na krátkých i dlouhých vlasech. Velmi často se objevovaly asymetrické účesy s ostrými konturami. Taft na tyto změny reagoval v podobě nových produktů jako pěnové tužidlo a  tužící gely, které umožnily vytvářet trendové účesy.

 

 

 

 

 

 

90. léta – hledání nového stylu

V tomto období neexistoval jednotný styl. Trendy v účesech se rychle měnily a každou

Chvíli bylo hitem něco jiného. Nejoblíbenější byl postupně sestříhaný účes Jennifer

Aniston ze seriálu Přátelé, populární také byly ohony a drdoly. Všechny účesy však

Potřebovaly vysoce kvalitní styling.    Taft proto neustále zdokonaloval své složení a na trh uvedl nové „ochranné složení“, které ještě lépe chránilo účes.

 

V současnosti nenajdeme jeden určitý styl. Je tu  však trend, který toto období ovlivňuje

A tím je individualita. Lidé mohou nosit to, co se jim líbí, a to platí i o účesech. Teď, přesně

50 let od doby, kdy Taft v Evropě uvedl na trh první lak na vlasy ve spreji, můžeme vytvářet

 

Současnost

Nepočítaně účesů díky odborníkovy na styling Taftu a jeho širokému portfoliu.

Produktové řady Taft silk-flex a Taft lycra-flex jsou například určené pro pružné přirozené účesy Produktová řada Taft Looks pro mladé otvírá řadu možností k vytvoření nápaditých účesů všech Délek a forem. Taft proste nabízí kreativitu bez omezení.

 

 

 

 

 

 

Teď ale můžeme slavit dvojnásob, protože si Taft ke svému kulatému výročí nadělil pěkný dárek:

 

Poprvé v historii se stal číslem 1 na trhu vlasového stylingu a překonal neotřesitelné postavení Lybaru a Welly.

Reklama