Zdá se, že v některých případech rodiče či učitelé něco ošklivě zanedbali. Konkrétně sexuální výchovu. Nezřídka se člověk v online diskuzních prostorech setká s otázkami, nad kterými zůstává rozum stát. A protože osvěty není nikdy dost, obětovaly jsme se, riskovaly své duševní zdraví a ponořily se pro vás hluboko do diskuzních análů a posbíraly z nich ty nejzajímavější a nejšílenější otázky. Aby se na ně už nikdy nikdo nemusel ptát.

Velmi početnou kategorii otázek tvoří Jsem těhotná?

Dotaz: S přítelem jsme se vzájemně dotýkali. Asi dvakrát se mi penisem otřel o pochvu, a přitom na něm měl kapičku touhy. Můžu být těhotná?

Jak to vidíme my: Z pár kapek tekutiny, která se mužům při vzrušení tvoří na penise, žena nemohla otěhotnět. Tato tekutina má pouze zvlhčovací funkci, neobsahuje žádné spermie a ani se nedostala přímo do pochvy. Těhotenství je tedy možné jen v případě, že by dotyčná byla Panna Marie.

Dotaz: Snažíme se o dítě a poslední dobou mě pobolívají prsa. Udělala jsem si tři těhotenské testy, ale všechny byly negativní. Mohla bych být přesto těhotná?

Jak to vidíme my: Bolavá prsa jsou sice jedním z příznaků těhotenství, ale ženy mnohdy bolí, i když těhotné nejsou. Pokud žena nemá žádné další příznaky a udělala si tři těhotenské testy s negativním výsledkem, pak pravděpodobně těhotná není. A pokud by náhodou byla, na diskuzním fóru to stejně nezjistí. 

Dotaz: Měsíc se snažíme o miminko a zatím nic. Včera jsem byla na zumbě a hned potom jsem dostal menstruaci. O dva dny dříve než obvykle. Nemůže to skákání nějak bránit usazování vajíčka?

Jak to vidíme my: Tak co k tomuto říct? Snad jen, že dosud se případ, kdy by žena při usazování vytřásla vajíčko nejspíš neobjevil.

Dotaz: Měli jsme anální sex bez kondomu. Mohu být těhotná?

Jak to vidíme my: Tak tady má někdo pořádný zmatek v jednotlivých otvorech. I když nikdy neříkej nikdy, že?

Frekventované jsou také dotazy týkající se toho, co žena smí nebo nesmí během těhotenství.

Dotaz: Mám tři týdny před plánovaným termínem porodu. Můžu se vydat na celodenní výlet s tím, že strávím asi čtyři hodiny v autě?

Jak to vidíme my: Pokud nemá žena rizikové těhotenství, nemusí být zavřená doma. Jen směle ven, vychutnat si poslední dny svobody, než přijde malý diktátor, ale raději porodní tašku s sebou. 

Dotaz: Mohu v těhotenství používat make-up? Slyšela jsem, že by to mohlo dítě poškodit.

Jak to vidíme my: Dokonce i rty si můžete namalovat a sem tam klidně i oční stíny.

Dotaz: Jsem v šestém měsíci těhotenství a nechci s manželem spát. Bojím se, že by mi tlakem mohla prasknout plodová voda. Co si o tom myslíte?

Jak to vidíme my: My si myslíme, že celibát vážně není nutný. 

Nedávno jsme se zabývaly knížkami, které se zaměřují na sexuální výchovu dětí a dospívajících. Z předchozího textu je patrné, že by nebylo od věci, kdyby si je prostudovali i mnozí dospělí. Diskuze ovšem skrývají i řadu dalších pokladů. Příště si uvedeme na pravou míru zase jinou oblast.

Čtěte také:

Reklama