Tak to jsem se zase pobavila, milá Eliano. Musely to být pěkné výlety i příhody, které jste zažila.

A já jsem ráda, že jste nám poslala příspěvek, aby se mohly pobavit i ostatní čtenářky. Moc děkuju, Eliano.


Z dob mého mládí jsme velmi často jezdili s prima partou na čundry po naší vlasti. Já často nosila spíše hippie styl a na hlavě šátek na piráta, který mne chránil před žhavým slunkem k tomu červené brýle proti slunci a na nohou pohorky po starší ségře, které byly pěkně okopané a měly úžasnou patinou šlechtěnou indulonou. V civilu jsem samozřejmě nosila normální dobový oděv a do práce podpatky a kostýmky, ale na ten čundr to tak prostě bylo. Jednou mne takto vyfešákovanou s báglem na zádech vyfotil kamarád, aby byla dokumentace jak tomu říkal. Rozverně jsem zapózovala uprostřed cesty, ruce v bok a hlavu vzhůru. Ani jsem nevěděla, kde ta fotka posléze skončila či zda vůbec byla vyvolána, protože ten čundr jsme dělali spoustu kanadských žertíků jako hořčicí pomazané pantofle kamarádky, či kočičí fousy namalované kamarádovi, když vyspával opičku.

Uběhl nějaký čas a člověk to tehdy bez čučení na telku a s absencí internetu ani nezaznamenal, že je první duben. Byla jsem vyslána pro pečivo do krámku. Tam si mne všichni prohlíželi a uchechtávali se a místní babská zpravodajská služba trousila mne zcela nic neříkající poznámky. Raději jsem zkontrolovala apartní odrbané džíny a tričko jestli jako nějaký flekanec se nevloudil. Nic. Šourám se otráveně do kopce k domovu. Došourám se k vratům a tam byla moje fotografie ze zmiňovaného čundru ve velikosti A4, pěkně zalaminovaná a pod mojí postavou s rukama v bok byl nápis „TADY HLÍDÁM JÁ!“. Přilepili to pěkně vteřinovým lepidlem. Hodila jsem domů rohlíky a denní tisk a rozlíceně jsem rozběhla to z těch vrat servat. Šlo to blbě, to se musí nechat a ti bastardi to celou dobu sledovali ze základny autobusové zastávky. Pěkně jsem jim od plic a z toho prvotního naprdnutí dala co proto, ale nakonec jsme se tomu smáli asi půl hodiny a ve vsi si bylo o čem povídat než to přebila nějaká jiná pro poklidnou vísku, zásadní událost jako zaběhnutý pes či návštěva s pražskou SPZ...

Eliana

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Aprílové vtípky

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, kdo získal balíček od Gabriella Salvete, kde je řasenka a čtyři barevné laky na nehty STARS.

lak

Reklama