Mám tu pro vás další vtipné povídání o aprílu, tentokrát od čtenářky Mandzarik. Opravdu jsem se pobavila.

Moc Vám děkuju, milá Mandzarik, takové příhody vždycky potěší. Zvlášť ta s telefonátem České pošty je výborná!


Dobré poAprílové ráno.

Aprílové žerty beru jako zpestření, jsou-li podařené, přijmu i roli „oběti.“ Posílám příběh, který na Apríla vyšel v již zaniklém okresním týdeníku. Čtenáři si neuvědomili datum, kdy se výtisk objevil na pultech, a k nadšení redaktorů se s úžasem začetli do příběhu o obřím hřibu. Místo nálezu skutečně existuje, a tak byla věrohodnost podpořena a fantazie místních nabyla stejných rozměrů jako zmíněný hřib. Článek psal tehdy přítel, který mi zpětně poskytl podrobnosti.

Obří hřib nalezl lesní dělník poblíž místa Cikánský buk směrem na Benkov. Klobouk se vznášel ve výši dvou metrů a ke sklizení obřího hřibu musel být přizván hasičský sbor. Odborníci aktuálně zkoumají tuto lokální anomálii.

Článek byl doplněn fotografií z roku 1930 se skupinou místních seskupených pod gigantickým kloboukem. Fotka obyvatel byla původní, hřib fotomontáž. Čtenáři byli natolik vtaženi do děje, že je nezarazilo ani dobové oblečení, zpráva o nálezu vzbudila velký zájem a populace v regionu nadšena jeho výjimečností.

Další aprílový žertík přineslo kdysi dubnové číslo časopisu Mladý svět. Autor článku informoval veřejnost o objevení preparátu na přibírání váhy. Zjevně byla četnost žen i mužů toužících po váhovém přírůstku vyšší, než bych čekala, neboť redakce byla záhy zavalena žádostmi o dostupnosti, ceně, složení zázračného podpůrného přípravku apod. Tehdy však došlo na přísloví „kdo čím zachází, tím také schází,“ redaktor naznal, že jeho žertík byl více kanadský než aprílový a s omluvou a vysvětlením v dalším čísle kapituloval.

Poslední aprílový vtip se datuje do doby mého dětství, telegramů a pevných telefonních linek. V poklidném pátečním podvečeru zazvonil telefon. Volající se představil jménem České pošty a vyžádal si ke sluchátku mého důstojného otce. Hovor probíhal takto: „Dobrý den, tady pošta, jste pan Kvapil?“ „Ano, u telefonu.“ „Máme tu pro vás telegram, můžete si zajít pro papír a tužku?“ „Není potřeba, budu si to pamatovat.“ „Ne, prosím, je to důležité, napište si to.“ „Moment. Ano, jsem tady.“ „Prosím, pište... v sobotu... máte?“ „Ano, jistě.“ „V sobotu a v neděli... máte to napsané?“ „Mám to napsané.“ „Bude... máte?“ „Ano.“ „Tma jak v prdeli.“ Otec zaváhal, leč neztratil glanc a odpověděl: „Děkuji vám. Nashledanou.“

Kéž by podobný nápad dostali i volající s dotazníky a velkolepými dary za věrnost využívaných služeb. Aspoň jednou bych se mohla namísto omletého ne, děkuji, nemám zájem, zasmát.

Vydařené aprílové žerty vám přeje

Mandzarik

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Aprílové vtípky

  • Co si myslíte o aprílu?
  • Máte ráda aprílové žertíky?
  • Vymýšlíte legrácky pro své příbuzné a známé?
  • Pamatujete si na nějakou historku, jak jste někoho nachytaly?
  • Nachytal někdo vás?
  • Jaký byl letošní velikonoční apríl?

Pište, budu se těšit na vaše příspěvky a klidně i fotky. Jedna z vás tentokrát získá „aprílový“ dárek, balíček od Gabriella Salvete, kde je řasenka a čtyři barevné laky na nehty STARS. Máte se na co těšit. Příspěvky posílejte dnes do 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je APRÍL. Moc vám děkuju!

lak

Reklama