Barboru Tachecí, nedávno jmenovanou ředitelku stanice ČRo 1 – Radiožurnál, odvolal k včerejšímu dni z funkce generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík. Řízením stanice byl pověřen současný šéfredaktor ČRo 1 – Radiožurnál Alexandr Pícha. Rada Českého rozhlasu vzala tuto skutečnost na vědomí.

Oficiálním důvodem odvolání Tachecí je podle Českého rozhlasu „rostoucí nesoulad ve vnitřní komunikaci“. Tradičně zaměření posluchači Radiožurnálu byli zděšeni, protože jim stanice začala připomínat komerční rádia. Tachecí se hájila tím, že chce, aby Radiožurnál byl modernějším a méně konzervativním rádiem.

Radiožurnál prošel od začátku roku 2008 pod vedením Barbory Tachecí radikálními změnami. To vyvolalo velmi silný odpor části posluchačů a vzniklo hned několik nezávislých petic, které podepsalo asi sedm tisíc lidí.

Radiožurnál posílil zpravodajství z dopravy, ekonomiky či Evropské unie a začal klást větší důraz na aktualitu, zprávy se tak dostávaly do vysílání hned a nečekalo se na pravidelnou relaci. Objevili se také noví moderátoři, například Lucie Výborná, a přibyly nové znělky, jingly a předěly.

Kvůli nové ředitelce někteří pracovníci Radiožurnálu odešli. Šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný se stal šéfeditorem a moderátorem, odešel komentátor Ivan Hoffmann.

Vzpomínáte si? Barbora Tachecí po svém nástupu do funkce promluvila v pořadu ČT Dobré ráno. Kdo neviděl, o dost přišel :)

Reklama