Na dětské tábory (tehdy ještě pionýráky) jsem jezdila jako dítě každý rok a velmi ráda na ně vzpomínám. Snad nejvíce mi utkvěl v paměti tábor první, který jsem prožila jako téměř osmiletá. Z celého tábora jsem byla nejmladší holka a stýskalo se mi po mamince. Byl to velmi malý tábor asi pro 40 dětí, který byl postaven v jedné osadě na Jižní Moravě. Bylo to pro mě velké dobrodružství. Poprvé sama bez rodičů, spaní ve stanu a spousta dobrodružství. (soutěž - 2. říčky)

Hned první den jsem se zakoukala už do dvanáctiletého kluka (dnes už ani nevím, jak se jmenoval). Byla jsem ještě dítě, ale já jsem se tehdy dětsky zamilovala. Byla jsem sice roztomilá blonďatá panenka, ale v té době jsem si to nějak neuvědomovala a byla vlastně velmi nesmělá… On si mě moc nevšímal.

Asi uprostřed tábora se konala v noci stezka odvahy. Vedoucí nás uprostřed noci vzbudili a vydali se všichni k nedalekému lesíku. Tam jsme měli sami absolvovat trasu a tím získat bobříka odvahy. Vedoucí nás pouštěli po pár minutách. Když přišla řada na mě, dostala jsem velký strach, ale vydala se napospas otevřenému lesu. Byla jsem vyděšená a vzpomínám si, že jsem volala maminku. Šla jsem hrozně pomalu, protože jsem byla zřejmě úplně mimo, až mě dohnal ten, co byl puštěný za mnou. K mému překvapení to byl ON, co se mi tak strašně líbil! Věděl, že se moc bojím a ON mě chytil za ruku, tak jsme šli celou dobu spolu.

Zbytek tábora už si mě zase nevšímal, ale to mě vůbec nevadilo. Pořád jsem cítila jeho ruku v té své. Na svůj první tábor nikdy nezapomenu.

Andrea


Tak tohle je zase jeden příběh se šťastným koncem :) Doufám, že se jich tady dnes objeví víc.

Také jsem se na svém prvním táboře (to mi bylo šest) zamilovala, jenže do praktikanta, kterému bylo patnáct. A té slečně praktikantce, se kterou chodil, jsem strkala šišky do bot, solila čaj a vůbec prováděla nejrůznější zlomyslnosti. A on si mě ani nevšiml. Ale stejně jsem na něm mohla oči nechat. Inu, láska je holt láska :).

Prožily jste také nějaké táborové lásky? Napište nám!

redakce@zena-in.cz

Reklama