Čtenářka Katerinanda má problém s užíváním tablet. Tato forma léků jí prostě nevyhovuje a už jako malé jí je museli rodiče rozpouštět, aby je byla schopná spolknout...

Polykání tablet činí problém čtenářce s nickem Katerinanda. Léky jí nevadí, ale upřednostňuje jinou formu...


Dobrý den.

Tak s tabletkami mám potíže už od malička. Maminka mi paraleny a acylpyriny musela rozpouštět na lžičce a i když to bylo odporné, raději jsem to překousla, než abych prášek spolkla.

Když jsem užívala antibiotika (za mého mládí se braly dokonce i každé 4 hodiny) museli ke mně vstávat oba rodičové.
Jednou, když byl táta na vojenském cvičení a já jsem zrovna zase antibiotikovala, docházela k nám v noci babička, tátova mamka.
Pamatuji se, že mě vždy držela na klíně a máma mi páčila čelisti, aby do mě prášek dostala. Ještě dodnes vidím ty oválné pruhované tobolky s kuličkami (nebo práškem?) uvnitř.
Při jednom takovém nočním užívání jsem babičku dokonce počůrala.

Dneska máme sirupy a o s těmi je to jednodušší.
:--)
Hodně zdraví přeje,
Katerinanda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. března 2012: Vy a tabletky

  • Jaký máte vztah k polykání tabletek?
  • Saháte hned po prášku, když vás něco zabolí?
  • Vyhýbáte se práškům jako čert kříži?

Napište mi svůj postoj k tabletkám a jejich konzumaci jako příspěvek k tématu. Za ten samozřejmě můžete získat dárek, tentokrát opravdu stylový - dětský multivitamin a multiminerál Marťánci s Imunoacivem od Walmarku, ve kterém najdete Mluvící Marťapero, a doplněk stravy Citrovital - výtažek z grapefruitových jadérek od firmy Herb-pharma. Pokud chcete mít šanci na získání tohoto dárku, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a do naší e-mailové schránky (viz odkaz níže) ať dorazí nejpozději 16. 3. 2012 v 15.30 hodin.

martcitro

Reklama