seznam.jpg
Foto: Shutterstock

„Jednoho dne jsem se pustila do úklidu a zjistila jsem, že mi chybí některé mé oblíbené čisticí prostředky. Tak jsem hledala alternativy, protože byl zrovna státní svátek a v obchodech bylo zavřeno. Musela jsem experimentovat, tak jsem vzala tabletu do myčky a použila ji  na různé způsoby. A kupodivu to vážně fungovalo a v několika případech i lépe než ty klasické prostředky na úklid. Zkuste to taky a budete překvapeni,” komentuje naše čtenářka.

Záchod
Snažíte se o zářivě čistou toaletní mísu a stále se vám to nedaří? Vezměte jednu tabletu do myčky a hoďte ji do mísy. Nechte úplně rozpustit a poté spláchněte, ideálně nechte působit přes noc. Krásně čistý záchod i tam, kde běžně zůstávají fleky.

Trouba
Namočte tabletu v troše vody a promněte ji v hadříku. Pomocí rozdrolené tablety vyčistěte vnitřek trouby. Díky tvrdším částečkám půjdou lehce dolů i zapečené kousky, které ničím jiným dolů nedostanete. Trouba bude jako nová i bez použití sava a dalších prostředků, které následně musíte vypalovat.

Vodní kámen a rez
Pokud vás trápí vodní kámen a rez, určitě víte, že se velice špatně odstraňuje. Například vodní kámen se usazuje uvnitř rychlovarné konvice. Na vyčištění vám bude stačit půlka jedné tablety, kterou hoďte dovnitř a přidejte vodu, kterou nechte projít varem. Poté vodu vylijte a ještě dvakrát naplňte a nechte projít varem pro čistotu. Vodní kámen je fuč. A stejně tak to funguje i na rez. 

Pračka
Věděli jste, že byste taky čas od času měli vyčistit buben pračky, pokud chcete mít čisté prádlo? Nemusíte si na to ale kupovat žádné speciální prostředky a opět vám postačí tableta do myčky. Hoďte ji dovnitř a pusťte denní program nebo ECO. Výsledkem bude krásně čistý buben.

Prádlo
A na skvrny nebo zaprané prádlo pomůže taky. Hoďte do kyblíku nebo lavoru 2 tablety, přidejte horkou vodu a prádlo namočte. Nechte působit ideálně přes noc a poté vyperte tak, jak jste zvyklí.

Zdroj: autorka článku,Drogeriezde, Bydlíme kvalitně