tabasco

Představte si univerzální koření, které můžete použít na maso, pokrmy z vajec, saláty, omáčky, polévky, brambory, luštěniny, pizzy, dokonce nápoje nebo zmrzliny. Koření, které promění v lahůdku všechna jídla, dokonce i ta, která „tolik nemusíte“, a zároveň je zdravé.
To je přesně Tabasco.

Tabasco Pepper Sauce s nejdelší tradicí výroby ostrých omáček na světě chce změnit
přetrvávající názor v naší společnosti, že pálivá jídla nejsou zdravá a pikantní omáčky patří pouze
do exotických jídel. Tabasco ukazuje pravý opak. Tabasco je pálivé a přitom zdravé a použití má i
české tradiční kuchyni.

Proč je Tabasco zdravé?

tabascoKapsaicin je látka obsažená v paprikách a způsobuje jejich pálivost.

 • pomáhá neutralizovat trávení a podporuje chuť k jídlu
 • zrychluje metabolismus, stimuluje srdce
 • snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu
 • podporuje krevní cirkulaci
 • zabíjí nádorové buňky, ničí tukové buňky
 • tlumí bolest
 • působí preventivně proti otravě z jídla
 • uvolňuje endorfiny
 • papričky obsahují až 3krát větší množství vitaminu C než pomeranč, beta karoten.
 • jsou považovány za afrodisiakum

Pár slov o Tabascu

Papriková omáčka Tabasco je čistá papriková omáčka vyrobená z rozdrcených paprik tabasco smíchaných s malým množstvím soli, zrající tři roky v sudech z dubu bílého. Po této periodě tří let se vše profesionálně promíchá a nakonec se přidá vysoce kvalitní francouzský vinný ocet a sůl. Směs se nechá pár dní odstát před samotným vlitím do lahviček. Nepoužívají se žádné chemické konzervanty. Vyrábí se již 140 let podle stejného receptu rodinnou firmou McIlhenny v Louisianě v USA.

Tato přísada, spojující léčivé vlastnosti Capsicum Frutescens, s nulovými kaloriemi a nízkým obsahem sodíku, je ideální pro ochucování jídel všech druhů diet (nízkokalorické, nízkosacharidové, nízkosodíkové, cholesterolové atd.) Oproti jiným omáčkám je Tabasco koncentrované a spotřebujete ho vždy jen pár kapek.

K dostání jsou tyto varianty:

 • tabasco Original Red (57ml, 360ml)

Je to originál Tabasco Peper Sauce - zlatý standart, matka všech pálivých omáček. Vyrábí se již 140 let dle stále stejného receptu. Je bez chemických konzervantů a barviv. Nezdráhejte se a klidně si ji přidejte do čehokoli, co máte rádi. A ještě lépe, dochuťte si s ní pokrmy, které vám zase tolik nejedou. Skvěle se hodí na všechno, od vajíček přes ryby až po pizzu. Její dokonalé chuti se nic nevyrovná.

 • Green Pepper Sauce 57ml

tabasco Je jemnější než originální omáčka Tabasco Pepper Sauce , protože je vyrobena z jemnějších a ne tolik pálivých papriček jalapeňos. Proto tuto omáčku mohou používat k dochucování i méně otrlí labužníci. Ale není třeba podceňovat sílu omáčky Tabasco Green Pepper Sauce. Koneckonců je to pořád Tabasco. Její jemná jedinečná chuť se hodí ke všem mexickým pokrmům, salátům, do smažených i dušených jídel a polévek.

 • tabasco Garlic Pepper Sauce 60ml

Ta je vytvořena ze tří druhů paprik a obohacená výraznou jedinečnou chutí česneku. Hodí se k bramborům, na pizzu, těstoviny a další pokrmy italské kuchyně či další jídla, do kterých česnek patří. Výsledkem je neodolatelná chuť, kterou ocení všichni fanoušci česneku a omáček Tabasco.

Tabasco je zdraví i požitek, styl i zábava. Na nových stránkách www.tabasco.cz najdete podrobné informace a můžete soutěžit o stylové dárky ve dvou typech soutěží - Tabasco hledá Vostré osobnosti a Vostý recept.

Reklama