Pizza je pečená placka, kterou miluje celý svět!

Tabasco

Jak známo, pizza se narodila v báječné neapolské kuchyni. Název pizza již znala středověká latina, měla jej za „ chléb chudých“, připravovaný v Neapoli. Původní pizza by milovníky jejích dnešních pestrobarevných chutí a vůní nejspíš zaskočila. Byl to jen vyválený kus těsta, kterým pekař zkoušel teplotu své rozpálené chlebové pece. Na tento „odpad“ nedočkavě před pekárnou čekával zástup chudáků a žebráků. V časech hojnosti se placka pomazala olivovým olejem a později se začaly navrch přidávat další ingredience, třeba sušené ryby nebo sýr. Tak se zrodila placka, kterou miluje celý svět! A Italové jsou na ni právem hrdí! Po pizze pojmenovali jednoduše své restaurace, které najdete všude na světě - pokud jdete na pizzu, je jasné, že půjdete do pizzerie.

Dnešní kuchaři pizzu dovedli do dokonalosti! Podle oblíbených chutí vzniklo snad sto druhů. Sýrové, s mořskými plody, se šunkou a žampióny, s artyčoky... prostě všechny chtě, na které si vzpomenete se snoubí s pizzou.

Pizza se jí v restauracích, pečeme si ji doma, kupujeme si ji jen tak do ruky na ulici.

Vylepšete si svou pizzu!

Protože milovníci pizzy stále hledají, čím si svůj oblíbený pokrm vylepšit, jak a čím zpestřit chuť, máme pro vás doslova žhavý tip! Pokud vám chutnají ostřejší chutě, vyzkoušejte pro vylepšení známé omáčky TABASCO® Brand Pepper Sauce!

Omáčky TABASCO® Brand Pepper Sauce představují jednu z nejoriginálnějších forem zkoušky odvahy. A když vás jednou jejich chuť chytne, jídlo bez nich už nikdy nebude chutnat tak dobře.

Vyzkoušejte tuto omáčku v kombinaci s vaší oblíbenou pizzou! Vaše chutě dostanou další, zajímavě štiplavý rozměr! Doporučujeme klasiku - Original Red!

Original Red:

TabascoJe to originál TABASCO® Brand Pepper Sauce - zlatý standart, matka všech pálivých omáček. Vyrábí se již 140 let dle stále stejného receptu.Je bez chemických konzervantů a barviv. Nezdráhejte se a klidně si ji přidejte do čehokoli, co máte rádi. A ještě lépe, dochuťte si s ní pokrmy, které vám zase tolik nejedou. Skvěle se hodí na všechno, od vajíček přes ryby až po pizzu. Její dokonalé chuti se nic nevyrovná.

TABASCO brand Pepper Sauce a přijdete vaší pizze opět na chuť.

Pikantní pizza s pestem a TABASCO®brand Pepper Sauce

Suroviny:

  • chlazené těsto na pizzu nebo listové těsto
  • Náplň:
  • 4 rajčata oloupaná, najemno nakrájená (mohou být konzervovaná)
  • 3 lžíce bazalkového pesta
  • 50g pršutu nebo slaniny
  • 150 g mozzarelly nakrájené na plátky
  • 20g čerstvě nastrouhaného parmazánu
  • TABASCO®brand Pepper Sauce, čerstvá bazalka

Těsto potřeme pestem, rozprostřeme rajčata, poklademe plátky mozzarelly, na ně plátky pršutu nebo slaniny a postrouháme parmazánem. Přidáme pár kapek TABASCO brand Pepper Sauce.

Pečeme cca při 220 C asi 20 min, až těsto zezlátne a sýr se roztaví. Nakonec posypeme čerstvou bazalkou.

TABASCO®brand Pepper Sauce vám přeje dobrou chuť! www.tabasco.cz

Reklama