Vendula je třicetiletá svobodná žena, dnešním slangem kariéristka, která na sebe velmi ráda upozorňuje. A to i na místech, kde se to vůbec nehodí.

Jsou místa, kde by si člověk měl dávat pozor nejen na to, s kým mluví a o čem mluví, ale také třeba jak hlasitě mluví. Ne všichni jsou zvědaví na zážitky ze soukromí.

Bože, co je to za krávu

silly womanVendula, třicetiletá obchodní manažerka, má pusu pěkně prořízlou, a jak se říká, hubu nezavře snad nikdy.
Což o to, pokud probírá na pracovní schůzce obchodní záležitosti, může to být jedině ku prospěchu firmy, poněvadž podle slov šéfa: „Ukecala by i mrtvého“, jakmile ale začne přetřásat své soukromí, a to i na veřejnosti, lidé buď zaujatě poslouchají, potutelně se usmívají, anebo obrací oči v sloup: „Bože, co je to za krávu.“

Nedávno stála Vendula se svojí kamarádkou na tramvajové zastávce. Setkaly se zcela náhodně, protože Vendula jezdí převážně autem, ale jak se vzápětí její kamarádka dozvěděla, ten čů… v autoservisu jí ještě neopravil auto, tak musí jezdit „sockou“.

Kamarádka se od mužského pohlaví, kterým Vendula častovala opraváře servisu, snažila odvrátit řeč jinam.
„A co Milan, ještě spolu chodíte?“

To neměla dělat. Během chvilky se nejen ona, ale všichni, kdo stáli na oné tramvajové zastávce, dozvěděli, že Milan stojí za hov..., v posteli je to s ním nuda, že mu stejně zahýbá se svým šéfem, a že šéf má větší p… a víc peněz a v létě jí slíbil, že ji vezme na dovolenou na Korsiku, a že to asi na něj navlíkne, aby s ním otěhotněla, protože už jí tikají hodiny a s Milanem dítě nechce, protože je neschopný a od šéfa by aspoň dostávala tučné alimenty... A že se s Milanem stejně asi rozejde, protože je s ním jen ze soucitu, ale zase na druhou stranu je hodný a někdy uvaří. Ale to, co včera uvařil, jí vůbec nechutnalo, a je to prostě kretén, protože to maso moc osolil. A ona vepřové nejí, chtěla krůtí.

Kamarádka si v tu chvíli pomyslela, že už je načase, aby jí to auto opravili, protože takoví lidé by snad ani dopravou jezdit neměli. Co kdyby stál nedejbože Milan, nebo nějaký jeho kamarád na konci té tramvaje a slyšel to. A ještě horší varianta by byla, kdyby to slyšel samotný šéf.

Přečtěte si také:

Reklama