Obcházeli jsme kolem mámy, která se vrátila od kadeřnice. Zadržovala slzy lítosti a vzteku, my salvy smíchu. To byste museli vidět. Kadeřnice se snažila nahonit mámin nedostatek vlasů „vylepšujícím" střihem tak, že vzadu vyholila krk a vpředu jí trčely dva turecké meče.
Ještě k tomu obarvené.

Nakonec máma ustřihla meče a zbytek musí nechat dorůst.

Vzpomněla jsem si na své kadeřnické katastrofy.

Katastrofa první:
Kdo neměl v osmdesátých letech „trvču“, byl takřka společensky znemožněn. Načechraný květák zdobil snad každou hlavu, kromě té mé. A tak jsem našpórovala nějaké kačky a zašla do luxusního salonu Květa nechat si udělat vytouženou enžílu.

Byla to krása, konečně jsem zapadla do davu. Ale když jsem si po pár dnech hrábla do vlasů... jejda, co jsem to v nich nahmátla? Zabloudil mi do nich ježek? A kde se tam vzal? Začala jsem povrch lebky zkoumat důkladněji a našla ještě několik ježčích mláďat. Ale bylo pozdě litovat. Už se nedalo nic dělat, musela jsem se svými malými pichlavými nájemníky nedobrovolně žít, dokud nesplynuli s ostatním vlasovým porostem.

Kadeřnice přepískla dobu působení a vypálila mi lysinky - budoucí ježky.
Musela to zaregistrovat, když mi sundávala natáčky i s vlasy. Asi je strkala nenápadně do kapsy pláště. Bodejť by se chlubila, no jen si to představte: Jé, chybička se vloudila, máte na hlavě pleš!

Katstrofa druhá:
Za ta léta jsem si už zvykla na kolečko: kadeřnice - úprk - sprcha.
Ale že se na mně pomstí i ve svatební den?
A to jsem potřebovala „jen“ umýt vlasy a vyfoukat: Na klasickém mikádu se přece nedá nic zkazit.
To si jen myslíte.

Zapadla jsem do nejbližšího kadeřnictví a po půlhodině vypadla s helmou antického bojovníka. Takhle se přece nemůžu vdávat... a hodila jsem helmu pod sprchu...
Jenomže čas kvapil a já neměla fén. V panice mě nenapadlo nic moudřejšího než vzít vysavač a vysušit si vlasy u jeho výfuku.

Chytáte se za hlavu? Náhodou, pořád můj vysavačový styling vypadal lépe než od profičky“.
Dokonce jsem tu kadeřnici podezřívala, že mě zvrzala schválně, že ve mně viděla potenciální konkurentku, kterou je potřeba zničit, znemožnit, proměnit v obstarožní matronu.
Jinak si to nedovedu vysvětlit.Máte také nějaké zážitky se zvrzanými  účesy?
Zvrzly jste si je samy, nebo vám pomohli v kadeřnictví?
Jakou nejhorší vlasovou katastrofu jste zažili?
Posílejte nám své zážitky z kadeřnických křesel a vyhrajte dárek.
Více ZDE

Reklama