K rozpálenému létu patří i rozpálený gril. Kromě kvalitního masa se na něj skvěle hodí i klobásy. Vyzkoušet můžete každý den jinou: od klasické vepřové až po telecí nebo jehněčí. Zajděte je koupit do Globusu, tam máte každý den jistotu čerstvosti a vysoké kvality.

Ačkoli jsou klobásy nenáročnou surovinou ke grilování, přes to je dobré držet se některých pravidel, aby byl chuťový zážitek co nejlepší. Tady jsou ty nejzásadnější:

Syrová nebo už hotová

Je rozdíl v tom, jestli grilujeme klobásu syrovou, nebo již tepelně zpracovanou, tedy už uzenou, nebo vařenou. A pozor, rozhodně neplatí, že tmavá je tepelně upravená a světlá je syrová.

 U prodejních pultů poznáte syrové klobásy tak, že bývají zpravidla velmi světlé, mají hladký povrch a jejich obsah je nepatrně viditelný přes tenké střívko.

Dalším rozdílem je přístup k jejich převozu a skladování před grilováním i v samotné úpravě na grilu. Pokud koupíte syrové, mějte je v chladničce. Díky tomu, že je maso v nich tepelně nezpracované, vyžadují i delší dobu grilování a řádnou tepelnou úpravu.

 Naopak hotové klobásy nejsou tolik citlivé na převoz ani podmínky skladování a ogrilované do křupava jsou za chvilku.

klobása

Syrová telecí klobása Globus

Trampské cigáro Globus

Trampské cigáro Globus

Rozhoduje kvalita

Kvalitu se nevyplatí podceňovat. U klobás by vás mělo zajímat zejména to, z jakého masa jsou vyrobeny. Můžete se držet také označení „bez lepku“ – znamená to, že produkt je vyroben pouze z masa a koření a neobsahuje žádné výrobu zlevňující látky. Všechny hypermarkety Globus provozují vlastní řeznictví, kde vám za kvalitu a čerstvost ručí. Každý den jim tam totiž prověření dodavatelé zaváží množství masa určené do výroby pouze pro daný den. To pak řezníci vlastnoručně zpracovávají a dle tradičních receptur vyrábí nejrůznější klobásy. Ty jsou vyráběny nejen z tradičního vepřového a hovězího, ale i z méně obvyklých druhů masa, jako je telecí nebo jehněčí. Dle denní nabídky vašeho Řeznictví Globus si vyberte pokaždé jinou a postupně je můžete ochutnat všechny.

Jehněčí klobása Globus

Jehněčí klobása Globus

U grilu s rozvahou

Pokud grilujete klobásy, není nic lepšího, než první zakousnutí: dobře ogrilované střívko křupne a na jazyku se vám rozvine masitá chuť. Víte, jak na to?

  • Zakupte kvalitní syrové klobásy.
  • Před grilováním je vytáhněte z lednice o pár minut dříve. Na gril by měl jít v pokojové teplotě.
  • Klobásy na gril nenařezávejte. Byly by vysušené a ztratily by na chutnosti.
  • Zlatavá barvy a křupavé kůrčičky docílíte vhodným místem na grilu. Nikde je nedávejte na přímý žár – budou rychle černé a uvnitř nedodělané. Vyberte pro mě místečko s nižším žárem a postupně je na grilu propékejte. Na nejvyšší žár je přemístěte na posledních pár minut, tím získají křupavou kůrčičku.
  • Z grilu je sundávejte pomocí grilovacích kleští. Nikdy do nich nepíchejte vidličkou.

www.globus.cz

Reklama