Co žena, to jiné prožívání mateřské, což je samozřejmé. Tentokrát nám píše maminka Marta-b, která si mateřskou opravdu užívala. Za příspěvek a inspiraci děkujeme.

Milá redakce, za měsíc mi mateřská po třech letech končí a já si řikám, že to byla ta nejlepší a nejpohodovější dovolená za celý můj život :o) Naše Kačenka je moc hodná a klidná, náročné bylo možná jen šestinedělí, než jsem si na roli maminky zvykla, ale malá pak začala spinkat celou noc, já jsem dospala deficit a začaly nám bezva prázdniny.

Obě jsme "sovy", takže jsme si dny protahovaly do krásných večerů a ráno jsme si přispaly. Taky spolu pořád něco malujeme, vyrábíme, navlíkáme korálky a kreslíme nebo si zpíváme a čteme spolu spoustu krásných dětských knížek. Mě moc baví ruční práce a Kačka mi ráda asistuje při všem, co dělám. Nikdy nebyla taková, že by mi brala špendlíky, rozházela nebo smíchala barvy a podobně. Jsme prostě naladěné na stejnou notu :o), velké kamarádky a proto si to asi i tolik užíváme, že jsme spolu doma.

Já jsem tedy rozhodně zastáncem toho, že je mateřská odpočinek a relaxace - i když se vedle toho všeho hraní a tvoření samozřejmě starám o domácnost, vařím, peru a uklízím a taky pracuji z domova na částečný úvazek u svého původního zaměstnavatele. Stíhám se věnovat i svojí velké vášni - čtení - a vyrážíme o víkendech i s manželem na výlety. Když má člověk hodné a klidné dítě, pak to zkrátka není stres být na mateřské.

Marta-b

To máte ravdu, ale mnohdy samy matky své děti stresují, křičí na ně a pak se dostanou do začarovaného kruhu.

Také jste měla tak pohodovou mateřskou jako Marta-b? Nebo naopak? Byla jste nevyspalá, utahaná, nervózní a nespokojená? Co vám nejvíc vadilo, nebo vadí na mateřské? Jste spokojena s penězi, které dostáváte? Musíte si přivydělávat? Napište nám, jak probíhá nebo probíhala vaše mateřská.

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama