Pro někoho může být spadlá fotka pouhá banalita. Nic, čemu je potřeba přikládat nějakou váhu. Ovšem pro Ivanu to bylo znamení, které nepodcenila. A udělala dobře!

  • 14.10 hod.

„Bylo něco málo po druhé hodině. Zrovna jsem se vrátila ze sobotního cvičení, když se to stalo poprvé. Seděla jsem na gauči a jedla oběd. Najednou jsem uslyšela, jak něco spadlo. Rozhlédla jsem se a všimla si, že spadla jedna z fotek, které mám na poličce,“ začíná své vyprávění Ivana. Že by to měla být předtucha něčeho zlého, ji v tu chvíli ani nenapadlo.

kamarádky

  • 14.55 hod.

O necelou hodinu později se to stalo zase. Opět fotka, byla to ta samá jako prvně. Snímek z letní dovolené, kde byla Ivana se svými nejlepšími kamarádkami. „To už jsem začala být lehce nervózní, přiznávám. Nechápala jsem, co se to děje. Proč ta fotka padá? Kolem ní jsem neprošla, ani vítr to nemohl být, okna byla zavřená. Opět jsem ji postavila, natáhla jsem se na gauči a pustila film.“ O několik minut později Ivana slyšela ránu znovu.

  • 15.15 hod.

„Začínala jsem pomalu usínat, když mě ze spánku něco vytrhlo. Už jsem věděla, kam se podívat. Má předtucha byla správná. Rámeček s fotkou byl zase dole.“ To už Ivaně nedalo. Rozhodla se, že obvolá své přítelkyně.

  • 15.20 hod

První z nich to vzala ihned. Ivana si oddechla a v duchu se sama sobě smála. Po krátkém rozhovoru se rozloučily a ihned vytáčela číslo druhé kamarádky. Ta to ale nebrala.

Nenechte si ujít:

„Po půl hodině a třech pokusech, kdy mi to Lucka nebrala, jsem byla jako na trní. Nechtěla jsem ale obvolávat lidi s tím, že jsem dostala znamení. Určitě bych byla všem pro smích.“

  • 16.00 hod.

Ivana to nevydržela a zavolala Lucčinu příteli. Ten Ivaně řekl, že se jí taky nemůže nějakou dobu dovolat. „Myslel si, že je s námi na kávě a nechtěl ji nahánět. Řekla jsem mu, že ho vyzvednu a pojedeme k ní domů, ať vezme klíče.“

  • 16.30 hod.

Za půl hodiny stáli před jejím domem. „Byli jsme nervózní. Přeci jen je divné, když vtrhnete někomu do bytu. Po pár minutách váhání jsme odemkli. Lucka ležela v chodbě, klepala se, u pusy měla pěnu a u hlavy krev. Je epileptička a očividně dostala záchvat, při kterém si rozbila hlavu. Ihned jsem vytočila číslo záchranky a snažila se kamarádku držet při životě.“

  • 17.30 hod.

Po hodině čekání se konečně dozvěděli, co se stalo. Lucka opravdu měla epileptický záchvat a oni jí zachránili život. „Oddychla jsem si. Opakované padání naší fotky bylo opravdu znamením, ještě, že jsem ho nepodcenila,“ dodává na závěr Ivana.

Čtěte také:

Reklama