Tak to chodí, když začnou být děti hubaté. Své o tom ví naše čtenářka s nickem Boros. Její oblíbená bunda sice není poslední výkřik módy, ale má ji ráda. Ikdyž se často stává terčem kritiky jejích vlastních dětí.

Vytáhla jsem jarní (a podzimní bundu). Zimní sice ještě visí na věšáku, ale jen tak pro jistotu, než ji hodím do pračky (čeká, až na ni přijde řada). Nějaká extra zima tady není, ráno je člověk vyhřátý z postele a přes den se oteplí.

Tuhle svoji bundu mám moc ráda, i když děti ji na mne nemohou vidět. Ne proto, že by byla odřená nebo pozašívaná, ale protože to není nejnovější model.  Dokonce mi před 3 lety prostřední dítě řeklo, že jí v té bundě dělám ostudu na třídních schůzkách, že je „ta bunda je beztak tak stará, jako já“. Na to jsem jí ujistila, že je ještě starší a v klidu odešla do školy.

Nevím, jestli pochopila, že učitel hodnotí žáka za vědomosti a nikoli za to, v jakém oděvu přijde rodič (dovedla bych pochopit, že pokud by přišel někdo špinavý, páchnoucí nebo pod vlivem alkoholu, že si toho učitel všimne, případně to okomentuje před kolegy).  

Holínky mám, ale pouze klasické, jézeďácké, ty na ulici nenosím. Pokud prší, chodím s deštníkem. Do práce jezdím na kole, ale na chuť pláštěnce na kolo jsem nějak nepřišla, to jdu raději dříve pěšky a s deštníkem. Jako třeba včera, to tady pršelo docela dost. Ale ona to ta země potřebuje, je všude strašné sucho.

Boros

Milá Boros, s tou bundou máte pravdu. Nedejte se! A s tím deštěm také. Klidně ať prší, příroda to potřebuje. Hlavně ať nemrzne, to by bylo zlé.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama