Hezké dopoledne!

Když jsem viděla dnešní téma, dlouho jsem přemýšlela o tom, co je to vlastně morálka a jestli jsem se někdy potkala s nějakým nemorálním člověkem a vzpomněla jsem si na ženu, která mi uvízla v paměti a nechce pryč.

Asi před rokem jsem začala pracovat u jedné firmy jako obchodní referentka. Práce mě nebavila a firma byla ve strašném a chaotickém stavu. Všichni byli alibisti a „hráli“ jen za sebe. Naproti mému stolu seděla starší paní, měla asi tak půl roku do důchodu, ale říkala, že tam zůstane, myslela si o sobě, že je nenahraditelná.

Uměla perfektně německy (její manžel byl Němec), tak je to snad jasné. Ze začátku byla velice příjemná, pořád se na mě smála. Když jednou vzala telefon, tak do něj řekla (německy), že je tady nová kolegyně a že vůbec neumí německy a že to musí vyřizovat za mě. Já jí samozřejmě rozuměla, ale dělala jsem jakoby nic. Položila telefon a zase se na mě usmála. Byla opravdu pokrytecká a o její morálce se nedalo ani mluvit.

Ta práce mě opravdu přestávala bavit, pořád na mě někdo řval, a tak jsem řekla, že to ukončím ve zkušební lhůtě. Dala jsem výpověď a za tři dny jsem měla odejít. V kanceláři jsem pak před tou starší paní řekla, že radši půjdu dělat pokladní někam do obchodu, že je to taky práce a je mnohdy více potřebná než ta, co jsem dělala tam. 

Když se se mnou přišel ředitel „rozloučit“, řekl, že mi přeje hodně štěstí a že když mě potká za pokladnou v supermarketu, takže bude mít aspoň nějakou protekci!

V tu chvíli mi to všechno došlo. Ta baba na mě pořád donášela, sledovala mě a pořád kontrolovala  a poslouchala, s kým telefonuji a kam jdu! Kdybych to tenkrát zjistila dříve!

Tady je vidět, že i starší lidé, kteří nás neustále poučují, jak žijeme špatně a že jsme nevděčná společnost, mají morálku úplně na dně! Teď mi je té baby i trochu líto! Protože být taková, jako byla ona, musí dát opravdu hodně práce a sehnat úplně všechny drby, co kdo kde říká, musí být opravdu hodně těžké!


Yanina


Z pohledu té paní jste mohla být možný nepřítel (byla jste mladá) nebo jste si prostě nesedly.

Pozor na to, co říkáte a jak se tváříte. Vždy vás někdo sleduje!!!


editorka Mira

Kdo má lepší morálku - starší nebo mladí?

Téma na úterý - Morálka

Proč byla vůbec morálka „vynalezena“?
Dodržujete zásady slušnosti?
Existuje ještě morálka mezi lidmi?
Jsou pro vás etické a morální lékařské výzkumy?
Co je podle vás maloměšťáctví?
Znáte případy falešné morálky?

Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz


 

Reklama