Když vidíte krásné barevné fotky moderních interiérů, přijde vám najednou ten váš byt fádní? Zatoužíte po změně, nové šťávě, kterou vám výrazné a syté barvy dokážou navodit. Nemusíte ale hned přemalovat celý byt. Stačí, když se zaměříte na textil.

barvy

O barevnosti stěn stále přemýšlím. Bílá je nuda, chci barvy! Nedávno jsem byla v obchodě, kde je míchají, a pokukovala po vzorníku. Přišel prodavač, chvíli poslouchal, jak se rozplývám nad paletou sytých barev. „Dobře to zvažte, abyste nedopadla jako jedna paní, která si nechala vymalovat právě tímhle odstínem, co se vám tak líbí. Když to pak viděla v té obrovské ploše, zděsila se a nechala to celé přemalovat. Přišlo jí to na hodně peněz.“
„Hm, tak toho se právě bojím,“
řekla jsem a vložila vzorek zpět s tím, že si to ještě rozmyslím.

A pak mě inspirovaly právě tyto fotografie. Co to zkusit jinak?

barvy

Zkusme to přes bytové doplňky

Velkou barevnou plochu zaujímá koberec. Další nepřehlédnutelnou barvou je jistě barva pohovky a křesel. Nemusíte si hned kupovat nové. Stačí přehozy a barevné polštářky.

barvy

Významnou roli hrají záclony a závěsy. I ty se dají snadno obměňovat a jejich světelná propustnost dokáže s atmosférou místnosti udělat doslova zázraky. Zajděte do obchodu s bytovým textilem a kupte si barevné závěsy, přehozy a spoustu barevných polštářků.

barvy

Věřte, nevěřte, i tyhle zdánlivé maličkosti udělají s prostorem divy. Dají se obměňovat podle nálady, ročních období, ale rozhodně vás vyjdou laciněji než výmalba celého bytu.

barvy

Koneckonců, stejně byste barvě stěn museli podřídit i textilní doplňky.

Je to na vás trochu moc křiklavé? Příště možná vyhovíme vašemu vkusu a „vrhneme“ se na přírodní odstíny.

barvy

Čtěte také:

Reklama