Jak chápu čtenářku 13042000. Také jsem se jako kluk nechtěl dělit s bráchou o laskominy...


Milá redakce, milé čtenářky,

mám jeden zážitek s čokoládou, pro některé to možná nebude nejlepší čtení, těm se omlouvám. Příběh se stal, když mi bylo cca 8 let.

Jak jsem již dříve psala, nejsem úplně zdravý člověk, a jako dítě jsem nesměla čokoládu. Dnes už ji můžu, ale také ne moc, jen trochu. Občas se mi stalo, že jsem dostala od nějaké návštěvy třeba bílou čokoládu - ty z vás co pamatují bílé čokolády z minulého režimu, vědí, že nebylo o co stát. Jen zcela výjimečně jsem dostala alespoň ochutnat čokoládu tmavou. Jednou k nám přišla návštěva, a přinesla pro mě celou tmavou čokoládu. To byl zázrak. Já jsem měla tmavou čokoládu. Máma mi nechtěla kazit radost a tak jsem jen obdržela kázání, že ji musím jíst po malých kousíčkách a že si ji mám šetřit. No jo, jenže jsem měla sestru, která sice byla moc hodná, ale čokoláda jí také chutnala.

No a jak jsem měla tu čokoládu asi ochránit, aby mi ji nesnědla. Tak jsem si ji schovala. Dlouho jsem přemýšlela kam, až jsem na to přišla. Dala jsem si ji pod postel, a kdyby se náhodou luxovalo, tak až úplně ke zdi. Vždy jsem se občas vnořila pod postel, ulomila si kousek čokolády, a s pocitem naprosté blaženosti zase vylezla. Nikdo o mém úkrytu nevěděl.

Jenže já jsem pak na tu čokoládu nějak zapomněla. Když jsem si vzpomněla, že mám ještě čokoládu pod postelí, tak jsem se šla podívat, no a čokoláda se hýbala - žila vlastním životem. Čokoláda letěla do koše, já se smetím, dostala jsem vynadáno, že kdybych se rozdělila, tak se mi to nestalo, a při příští příležitosti jsem dostala novou tmavou čokoládu jako náhradu. O tu už jsem se vzorně rozdělila.

13042000

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Čokoláda!

Čekám na...

  • Vaše čokoládové recepty (nejen recepty na čokoládu, ale i zákusky, krémy, ovoce s čokoládou, různé zvrhlé kombinace třeba se sýry...).
  • Vaše zážitky s čokoládou (humorné, mlsavé, erotické, trpké).

Na obojí se těším v redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz
Heslo: COKOLADA

Reklama