Předpověď zase hlásí 33 stupňů. V tomhle vedru váš make-up prostě přežít nemůže. Omyl. Může. Stačí, když se naučíte pár letních triků. V první řadě v létě klidně zapomeňte na hutné krycí make-upy. Dosáhne-li teplota více než 25 stupňů, mohou nadělat více škody než užitku. Na obličej použijte lehký denní krém (můžete použít i krém na opalování) a pleť poté jen jemně přepudrujte, aby se neleskla. Pokožka se tím chrání před škodlivými paprsky, ale zároveň vypadá svěže. Při líčení očí zvolte decentní pudrové stíny. Lesklé krémové mohou vlivem horka tvořit nepěkné žmolky a usazovat se v očních koutcích. I když zrovna nemáte namířeno k vodě, používejte v letních dnech raději voděodolnou řasenku. Ač se to nezdá, i oči se potí a řasenka by nemusela přežít celý den. Není nic méně elegantního než rozmazané šmouhy okolo očí. Rtěnku volte raději ve světlejších odstínech, působí letněji a k lehce nalíčenému obličeji se hodí mnohem lépe.

Tip: Pořiďte si vodu ve spreji. K dostání je i v kabelkovém balení, které oceníte zejména ve městě. Kdykoli a kdekoli se můžete osvěžit sprškou čiré vody. Nabízí ji například Evian nebo Vichy. Obě vody obsahují zároveň i minerální látky, které působí blahodárně na pleť, a tak ji zároveň osvěžují a ošetřují.

Nezbytnou součástí horkých dnů i nocí je antiperspirant. I kdybyste byla nalíčená jako královna podle posledních trendů, nikdy to nebude dokonalé, budete-li cítit potem. Zde se nabízí další letní tip. Z vůní používejte jen lehké květinové a květinovo-ovocné vůně. Sladké tóny vám můžou doslova zamotat hlavu.