Když jsem si přečetla pondělní téma, vybavil se mi jeden zážitek ze služební cesty. Bylo to asi tak před 7 lety. Jezdila jsem služebně každý měsíc do Prahy. Tato příhoda se stala, když jsme se z takovéto cesty s kolegou vraceli domů.  Byli jsme za celý den hladoví a o jídle jsme básnili. Říkali jsme si, co si asi dáme dobrého, nebo spíš, na co máme chuť.

Cestu jsme přerušili u motorestu. Vzhledem k tomu, že to byl motorest, stálo tam dost kamionů. Lokál byl snad zaplněn do posledního místečka. Po shlédnutí  jídelního lístku jsme po chvilce měli vybráno. Kolega si objednal přírodní plátek a já plněný kuřecí řízek. Na to množství lidí, které bylo v lokále, nám servírka přinesla jídlo docela brzy.

S chutí a představou zahnání hladu jsme se pustili do jídla. Na talíři to vypadalo velice hezky. I ta chuť byla výborná. Jenže... najednou jsem po několika soustech nemohla svůj plněný řízek ukrojit. Říkala jsem si, že není něco v pořádku. Chtěla jsem ho ukrojit z druhé strany. Opět to nešlo. Okrájela jsem ho tak jak to jen šlo.  Zjistila jsem, že maso je syrové.

Zavolala jsem si servírku a sdělila jí, že řízek je syrový. Vzala si talíř a odešla. Byl to mžik. Říkala jsem kolegovi, co to je za úroveň, když se ani neomluví. Docela mě to naštvalo. Čekala jsem na kolegu, až sní svojí porci a půjdem.

Když dojídal, přišla servírka s talířem, na kterém byl můj ořezaný řízek.  Sdělila mi suše, že pani kuchařka toho má hodně a můj kus masa mi dopekla.

Vytřeštila jsem oči a zeptala se jí, jestli to myslí vážně. Dívala se na mě nechápavě, jako co chci, že nejdřív mi vadilo syrové maso a teď, když to dali v kuchyni do pořádku, se mi to zase nelíbí. Porce už jsem se ani nedotkla a ani jsem jí nezaplatila.

S kolegou jsme z tohoto motorestu vypadli jako namydlený blesk s tím, že už nás tam nikdy neuvidí. Odjeli jsme a po několika kilometrech jsme svůj názor museli změnit a do motorestu se vrátit. Kolega tam totiž z toho šoku zapomněl koženou bundu.

Kdykoli jedu do Prahy kolem tohoto motorestu, vzpomenu si na plněný kuřecí řízek.
Vrzi


Milá Vrzi,
dovolte, abych trochu odbočila od nedodělaného řízku, ale docela by mě zajímalo, jestli tam zůstala ta kožená bunda

Napište nám na redakce@zena-in.cz!

Reklama