Sýr Krolewski našel svůj opravdový původ. Nacházíme se v 15. století na dvoře Jiříka z Poděbrad, kde je mladý a šikovný kuchař František povýšen do šlechtického stavu pro svůj lahodný sýr. Tímto je položen základ celého rodu Krolewski, který se později nesmazatelně vepíše do historie. 

Otec František, dcera Barbora a tři synové – Jiřík, Richard a Filip. Povahou jsou všichni stejní, mají však rozdílné osudy. Barča rozdává svoji lehkost v Itálii, Filip udivuje svým uměleckým talentem francouzský dvůr, Richard překonává nástrahy na širých oceánech a Jiří nese odkaz svého otce v českých zemích.

„Postavy i činy fiktivního rodu Krolewski se inspirují v reálných událostech a postavách historie. V tomto případě jsou dějiny prostoupeny lahodným sýrem Krolewski ve všech jeho podobách,“ vysvětluje Michaela Kuřinová, obchodní manažerka značky sýrů Krolewski.

Krolewski

Na začátku všeho byla díra

Počátky rodu se začínají datovat již v 15. století, kdy se dle dochovaných spisů měl nacházet František Krolewski v královské kuchyni jako kuchař. Jeho hlavní pracovní náplní byla výroba sýra. Jednoho dne mu však příprava nevyšla zcela podle plánu. V sýru se mu objevily díry, které se v něm nikdy předtím nevytvořily.

A tak odstartoval celý příběh rodu Krolewski. V té době se v královské krmi Jiřího z Poděbrad nic takového nevyskytovalo. Sýr byl svou chutí natolik vytříbený, že se brzy stal oblíbeným i na jiných dvorech. „Františkem začíná celá cesta sýru Krolewski. V jeho činech poté pokračují další zástupci rodu. Každý z nich je zároveň představitelem jednoho našeho typu sýra – klasického 45%, uzeného, L’Casei a nízkotučného Light,“ doplňuje Michaela Kuřinová.

Jaký sýr, takový Krolewski

František Krolewski byl velmi činný v pracovním i osobním životě. Čtyři krásné děti nesou jeho odkaz až do dnešních dob. Každé z nich navíc přispělo do rodinné pokladnice svým nezpochybnitelným dílem. A především to dnes šíří pověst sýrů Krolewski.

KrolewskiJiří Krolewski jde ve šlépějích svého otce. Vyniká svojí chytrostí a mírnou roztržitostí, díky níž se u něj projevuje neuvěřitelné nadání vytvářet nevědomky úžasné věci. Jeho doménou jsou objevy a vynálezy. Nejvíce si libuje v tom 45%, který je tím pravým originálem a hlavním produktem celého rodu. Polotvrdý sýr holandsko-švýcarského typu má smetanové žlutou barvu doprovázenou lahodnou chutí.

KrolewskiRichard Krolewski se svým zjevem a opravdu dobrodružnou povahou zcela vymyká. Již jako mladý se vydal brázdit oceány, aby objevil nepoznané kouty a všechny chutě světa. Při jeho hrdinských činech mu pomáhá jemná oříšková chuť Uzeného sýru Krolewski. Ta doslova uhrane každého, kdo ho ochutná. Od ostatních produktů stejného typu se liší způsobem výroby. Sýr totiž dozrává již vyuzený, a tak se jeho chuť ještě lépe rozvine.

KrolewskiJediná dcera – Barbora Krolewski – se z Čech vydala do země zaslíbené, Itálie. Zde se na svých cestách věnuje především obyčejným lidem. To vše s lehkostí sobě vlastní, proto je jejím oblíbeným sýrem Krolewski Light. Ideální produkt pro každého milovníka zdravého životního stylu, a to díky pouhým 17 % obsaženého tuku.

KrolewskiFilip Krolewski má ryzí uměleckou duši. Ve svých mladých letech se tak vydal na francouzský dvůr objevit pravou kulturu a nové styly. Zde se stal inspirací pro nespočet světových malířů, hudebníků a spisovatelů. Stejně noblesní je i jeho sýr Krolewski L’Casei. Jeho delikátní chuť je obohacena o kulturu Lactobacilluscasei Lafti L26.

Více zábavy na:

 

Reklama