Pro některé ženy je smyslem jejich života rodina, pro jiné kariéra. Sylva (34) si řekla, že skloubí obojí. Rozhodla se mít potomka a přitom se i nadále naplno věnovat svému podnikání. Našla způsob, jakým to skvěle funguje. Její okolí ji za něj ale tvrdě odsoudilo.

„Spousta lidí mě má za sobce. Já na tomhle označení tedy nevidím nic až tak špatného, každá žena by měla svým způsobem myslet především sama na sebe. Ne se jen někomu obětovat. Ale že bych byla bezcitná ženská, která si nikdy neměla pořizovat dítě, jak řada příbuzných a známých soudí? To mi přijde vůči mně až moc drsné. Ano, mám na syna minimum času a věnuji se mu jen pár hodin týdně. Přesto si ale nemyslím, že bylo chybou dát život novému člověku. I přes mou vytíženost je o něj totiž královsky postaráno. Většina dětí matek, které jsou s nimi od rána do večera doma, by mu mohla závidět,“ svěřuje se Sylva a pouští se do vysvětlování.

mimi

„Vždycky jsem věděla, že děti mít chci a budu, ale přiznávám, že nikdy nebyly středobodem mého vesmíru. To mi často vyčítali hlavně manželovi rodiče. Hlavně v těhotenství, které jsem nijak zvlášť neprožívala. Moje firma zůstala na prvním místě a nezměnilo se to ani po porodu. Už druhý den, co Maxmilián přišel na svět, jsem svůj podnik z nadstandardního pokoje v porodnici opět vedla. Doktoři to neviděli rádi a sestry se nade mnou veřejně neušklíbaly jen proto, že jsem tam byla jako VIP pacient. S kojením jsem tehdy ani nezačínala, stejně bych na něj po návratu domů neměla čas. A tak jsem mateřské mléko malému kupovala,“ popisuje Sylva s tím, že už v té době měla pro svého syna vybranou chůvu. Ta začala po návratu z porodnice fungovat zároveň i jako kojná.

„Sama vychovává půlroční dceru a o mléko nemá nouzi. Bez problému tak zvládá krmit dvě děti. Max tedy nijak nestrádá. Troufnu si tvrdit, že má celkově tu nejlepší péči. Přesto se najdou lidé, kteří mě pomlouvají a jeho litují. To jen těžko kdy pochopím, ale budiž. Co člověk, to názor. Nejvíc mě to ale mrzí právě u zmíněných rodičů, kteří přece musí vidět, že mu dávám vše, co potřebuje. I tak mě ale zahrnují výčitkami. Nejsem sice žádná citlivka, ale člověka to přece jen zamrzí,“ dodává úspěšná podnikatelka, která však ani kvůli reakcím okolí nemá v plánu svůj postoj měnit. Její manžel je pracovně vytížený méně, takže na výchovu syna dohlíží spíše on. A tak to má i zůstat do budoucna.

Čtěte také:

Reklama