„Od puberty se honím za dokonalou postavou, a přestože okolí mi tvrdilo, že vypadám skvěle, pořád jsem na sobě měla pár kilo navíc. To se ale po porodu změnilo. V těhotenství jsem nabrala dvacet kilo a bála jsem se, že to nikdy neshodím. Díky kojení a běhání kolem malého jsem měla za chvíli všechno dole a kromě těch nabraných dvaceti jsem dala dolů ještě bonusových pět. Co se týče postavy, nikdy jsem se necítila lépe, konečně nosím, co chci a připadám si krásně štíhlá. Problém je ale v tom, že mám až panickou hrůzu skončit s kojením,“ říká Alena.

6489e9a79b70aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Ta se domnívá, že kojení je hlavním důvodem, proč může docela hodně jíst a zároveň si udržovat štíhlou postavu i bez sportu. Syna kojí asi třikrát denně. V noci ne, protože Lukáš se na kojení nebudí. V září by měl ovšem nastoupit do školky a Alena navíc přiznává, že kojit takhle velké dítě už jí přijde trochu divné. Navíc je to i omezující, protože syn prý bez kojení nevydrží ani den, a tak nemůže jít ani na celý den k prarodičům na hlídání. Ztropil by tam scénu a Alena by se taky bála, že jí poklesne laktace.

„Manžel se na mě dívá jako na blázna a příbuzní taky, proto se tím raději už nikde moc nechlubím. Původně jsem měla v plánu kojit do synova roku, maximálně roku a půl, ale když vidím, co udělalo kojení s mojí postavou, mám až panickou hrůzu přestat. Po porodu jsem se navíc docela rozjedla a nechci se zase omezovat jako dřív. Jsem na tom kojení nějakým způsobem závislá, i když mě na druhou stranu už docela štve. Bylo by fajn mít po takové době zase bradavky jen pro sebe. Vůbec nevím, jak to vyřeším,“ uzavírá.

Zdroj: respondentka Alena

Čtěte také:

Reklama