Toto onemocnění, kdy vás mohou nepříjemně mravenčit prsty a dlaně, bolest zápěstí, může řešit mimo jiné také jóga. Ta se ovšem na tento problém dívá jako na problém celého těla, zejména pak postavení hlavy, krční páteře nebo ramen.
5aa11a1f132c5obrazek.png

Málokdo si uvědomuje, kolik chyb může dělat, sedí-li celý den u pracovního stolu před počítačem. Sedíme nahrbení, nohy složené pod tělem nebo zamotané v nepřirozeném „uzlu“, 5aa11a960df0dobrazek.pngzáda jsou všechno, je ne rovná, hlavu táhneme zbytečně moc dopředu a jednu ruku máme vždy neustále položenou na počítačové myši. Strnulý stav ale rukám příliš neprospívá. Šlachy jsou dynamický nástroj a měly by pracovat a hýbat se. Pokud se stereotypním pohybům „oddáváte“ neustále, 8 hodin v kuse, je třeba s tím něco začít dělat, v opačném případě pálení, necitlivost, mravenčení a další nepříjemné pocity, neodstraníte cvičením, ale operací. A tomu je dobré vyhnout se za každé okolnosti, nemyslíte?

Jógou ke zdravému zápěstí

O tom, že je jóga geniálním pohybem, který našemu tělu nesmírně prospívá, nemusí být snad už ani řeč. Jógu může cvičit každý, bez ohledu na věk či tělesný stav. A právě asány (pozice) jako je Prkno, Pes s hlavou dolů nebo Kočka oblast zápěstí skvěle posilují a jsou tak ideální prevencí před případnou bolestí a SKT. A to je vyplatí!

5aa11aa1db580obrazek.pngSe svými klienty se na protažení zápěstí zaměřuji na každé lekci. Vždy doporučuji tento cvik praktikovat klidně každý den po pracovní době: Sedněte se do pohodlného zkříženého sedu, narovnejte si záda a zatlačte ramena od uší a lopatky k sobě. S nádechem vytáhneme ruce nad hlavu, jako kdybychom chtěly něco utrhnout ze stromu, s výdechem odkládáme dlaně na zem, prsty směřují k nohám. Dlaně by se měly celé dotýkat podložky. V takové poloze hýbeme rukama zepředu dozadu. Tento cvik by neměl bolet, naopak byste při něm měly cítit příjemné protažení.

Emoce, stres, dýchání

Dalším důvodem, proč lidé trpí na SKT je špatné dýchání, které bývá často spojováno právě se stresem a pocitem nedodechnutí. V takový moment bývá tělo často v křeči. A proto je potřeba začít s dechovými cviky, pokusit se o meditaci a možná trochu zvolnit...

Také si přečtěte:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama