Zrovna chystala pro sebe a manžela romantickou večeři, když ji vyrušil telefonát. Volala její matka, ke které předešlý den odvezla malého Petříka (7) na prázdniny. Oznámila jí, že s ní vnouček přestal komunikovat, každou chvíli pláče. Dokonce si od něho vyslechla, že je zlá a nemá ho ráda. Ona ale na neposlušného vnuka nemá nervy. Neví, co si s ním počít.

gra.jpg
Foto: Shutterstock

„Samozřejmě jsme pro Péťu hned jeli. Řekl nám to samé. Prý ho babička nemá ráda. Je na něho zlá, všechno mu zakazuje a nutí ho do věcí, které dělat nechce. Bylo to naprosto jasné. Moje matka odmítá dodržovat způsob naší výchovy. Respektujeme synovu osobnost, nic mu nenutíme. To ona ale nedokáže, i když jsem jí to kladla na srdce, ať ho nechá jet si podle svého a rozhodovat se samostatně. Řekla mi, že ona vychovala tři děti. A dobře. Takže ví, jak na to,“ zlobí se Markéta, která syna raději odvezla domů. Aby mu nedělala v hlavě zmatek. Zatím ho vodí s sebou do práce, ale podařilo se jí zajistit příměstský tábor. Jen doufá. Že tam budou synovu osobnost více respektovat.

Nechceme z něho vychovat poslušnou ovečku. Zadupat jeho osobnost. Proč to máma nechce pochopit? Dobře si vzpomínám, jak jsem sama nesnášela to nucení do jídla, věčné příkazy a zákazy, nebo trestání. Naše dítě nikdo plácat přes zadek nebude,“ má jasno Markéta. A tak bude syna vozit k jeho babičce dál jen na jednodenní návštěvy.

Čtěte také:

Reklama