Naše další čtenářka, nám poslala příspěvek a prosí vás ostatní o radu. Její šestiletý syn si kouše nehty, zkoušela mu je i nalakovat, aby mu nehty smrděly, ale nezabralo to. Máte nějakou dobrou „babskou“ radu, co s tím? Aby se zlozvyku zbavil?


Po delší době posílám příspěvek. I když si nehty příliš nelakuji. Na manikúru nechodím vůbec. Ostříhat a nalakovat své nehty bezbarvým lakem zvládnu i doma. Já totiž nenosím dlouhé nehty. Vadí mi to. Připadá mi, že jak mám delší  nehty, ztrácím cit v konečcích prstů. A blbě se mi píše na počítači. Takže mám nehty neustále krátké. Takový klučičí „střih“. Lak používám výjimečně jen bezbarvý. Nějaká barvička by příliš zvýraznila to, že mám nehty tak krátké.

Ještě horší je to s mými dvěma kluky. Staršímu bude šest let a nehty si kouše. Nůžky už opravdu nepotřebujeme. Je to smutné, ale je to tak. Zkoušela jsem mu nalakovat ty zbytky nehtů nějakým speciálním lakem, ale asi málo smrděl. I to synáček překonal. Stejně tak pepř na rukou nepomohl. A co hůř, začal si okousávat i kůži kolem nehtů. Je to opravdu šílené, co dokáže. A když vyleze po půl hodině z vany, vypadají jeho ruce, jak když vytáhnete mrtvolu z řeky po pár dnech. Poraďte, co s ním mám dělat. Občas dostal i rukavice, aby se na nehty nedostal, ale to pomohlo tak na pár minut.

A druhý syn, tříletý, je taky extrém. Jak vidí, že mám v rukou lahvičku s lakem, ihned přiběhne a „chce taky“. Moc se mu líbí pestrobarevné nehty jeho sestřenice, která má každou chvíli jiné barvy, nebo na každém nehtu jinou barvu. Prcek chce i vonět, maže si pusu jelením lojem, občas mi sebere i lesk na rty… prostě zkouší téměř vše, co používá maminka. Začínám se pomalu bát, kam to bude pokračovat:-) A poslední dobou jsem ho už párkrát přistihla s prsty v puse. Moc napodobuje. Tak doufám, že si ze staršího brášky nebude brát příklad. A že se starší syn srovná.

Přeji hezký den. Veronika

Pozn.: Text neprošel redakční korekturou

Chcete se zapojit do denního tématu? Napište nám! Lakujete si ráda a často nehty?

 • Jak často si nehty lakujete?
 • Jaké máte ráda odstíny laků?
 • Libujete si v extravagantních odstínech nebo se spíš držíte při zemi?
 • Potrpíte si na odstín sexy rudé?
 • Nelakujete si nehty vůbec? A proč?
 • Dáváte přednost umělým nehtům?
 • A pokud nosíte umělé nehty, jste spokojená?
 • Koušete si nehty?
 • Jak o své nehty a ruce pečujete?
 • Děláte si manikúru sama, nebo na ni někam chodíte?
 • A co si o lakování nehtů myslíte?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá krásný dárek od kosmetické značky Mary Kay. Lesk na rty odstín Pink Pagoda a lak na nehty odstín Pink Bamboo. Svět bude rázem růžovější! :)

mary

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu je NEHTY. Předem děkuju!

Reklama