Zatímco dnes je trendy vstup do manželství spíše odkládat, popřípadě se některé ženy snaží své partnery roky marně dostat do chomoutu, Filip to má nastavené trochu jinak. Ve dvaceti letech už se chystá na druhou svatbu. Jeho rodiče jsou ze synova rozhodnutí smutní, ale také rozčílení.
we.jpg
Foto: Shutterstock

„Filip se chová děsně impulzivně a než něco udělá, vůbec nepřemýšlí o možných důsledcích. Je moc hodný, ale taky hrozně naivní, čehož holky v jeho okolí akorát využívají. Vždycky nějaké naletí a ta potom ze vztahu profituje a nic do něj nedává. V osmnácti se rozhodl, že se ožení. Postavil si hlavu a vzal si tehdy rozvedenou prodavačku s dítětem. Naše prosby, ať si to ještě rozmyslí, že se nemusí hned ženit, vůbec neposlouchal. Tak nám nezbylo nic jiného než to zkousnout. Samozřejmě byli do půl roku od sebe a Filip byl už v devatenácti rozvedený,“ popisuje jeho matka Laďka.

Filipovi rodiče se domnívali, že nevydařené manželství synovi alespoň trochu otevře oči, že nebude jednat tak spontánně a druhý sňatek si lépe rozmyslí. Svou první ženu si totiž bral teprve po půlroční známosti. Jenže nic takového se nestalo. A relativně krátce po rozvodu je Filip znovu zasnoubený, tentokrát se ženou, kterou před žádostí o ruku znal pouhé čtyři týdny.

„On se snad zbláznil, nebo co. Zase si ho našla holka s dítětem, tentokrát se dvěma. Na práci asi nesáhne, a určitě jen potřebovala otčíma pro svoje děti a někoho, kdo se o ně bude starat, zatímco ona si bude chodit po večírcích. Alespoň to tak zatím vypadá. Jenže syn je slepý a hluchý, pořád jen opakuje, že to je láska jeho života, a že když člověk někoho takového potká, nemusí na nic čekat a může se rovnou oženit. Vůbec nebere v úvahu, že už se jednou spálil,“ tvrdí Laďka.

S manželem se jim nedaří synovi další sňatek rozmluvit, přestože se o to pravidelně snaží. Filip pracuje v betonárce a zatím bydlí u rodičů, aby si našetřil nějaké peníze na vlastní bydlení.

„Když se oženil poprvé, šel za tou svojí fuchtlí, protože měla byt na sídlišti po babičce. Jenže ta jeho nová je na tom prý finančně špatně a potřebuje někde bydlet, takže má v plánu si ji nastěhovat k nám. Když jsme mu řekli, že to nepřichází v úvahu, začal nám vyhrožovat, že půjde taky z domu a že oba i s dětma skončí na ulici. Tak jestli si to prý vezmeme na triko. To samozřejmě nechceme, takže nám asi nezbyde nic jiného než sklopit zrak. Ale nedokážu si to představit. Už po prvním rozvodu nenechaly sousedky na Filipovi nit suchou. Pochybuju, že mu druhé manželství vydrží, takže budou mít další materiál k propírání. A o té jeho přítelkyni se navíc povídá, že si přivydělávala jako prostitutka. Aby tak ještě Filipa něčím nakazila. Proč musím přihlížet, jak si Filip ničí život?“ ptá se Laďka.

Čtěte také:

Reklama