Další zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky Pajdy. Lístečky považuje za praktické a elegantní...

Vzkazy na lístečcích hojně využívá čtenářka pajda...


V poslední době přes „lístečky“ řeším nákupy a pochůzky. Syn ráno vstane a na svém místě u stolu najde cedulku, co všechno má zařídit. Je to praktické a elegantní, jenom nechápu, proč se mi posmívá, když náhodou nějaký vzkaz podepíšu.

Koneckonců pod hysterické výlevy, které občas coby správce sítě lepím kolegům na tiskárny a počítače, se taky podepisuji. Musíte uznat, že nechávat cedulku „Když už si nedokážete pomoct a musíte rýpat v nastavení tiskárny, tak aspoň ověřte, že to pak funguje!“ nemůžu vylepit jen tak anonymně. Stejně by všichni věděli, že je ode mě.

Ovšem nejhezčí cedulkovou akci kdysi provedla moje tchýně. Odjela na půl roku do Austrálie a doma nechala hromadu cedulek, popisek a lístečků. A protože mého muže (tehdy ještě svobodného) znala jako svoje boty, tak jeden ze vzkazů byl poněkud „na etapy“.

Prostě první týden bylo v kalendáři u pondělku napsáno: „V čistírně máš koženou bundu, vyzvedni si ji!“ další týden - zase u pondělku: „Ta bunda je ještě v čistírně. Měl bys tam zajít!“ následovalo poněkud klidné „Bunda!“ „Bunda je v čistírně!“ atd., až po dvou měsících následovalo „Jestli si tu bundu nevyzvedneš, oni ti ji prodají!!!“ a vrchol hysterie „Ty o tu bundu přijdeš, lenochu! Pořád je ještě v čistírně!“ Pak tchýni zřejmě došla fantazie i nervy a další týden bylo už jen otrávené:“Už sis vyzvedl tu bundu?“ a pod tím připsáno „JO!!!“

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

  • Necháváte si vzkazy na lístcích?
  • Zažila jste takový způsob komunikace?
  • Jaký nejzajímavější či nejvtipnější vzkaz jste takto dostala?
  • Myslíte, že mobily vytlačily „lístečkování“?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte na e-amilovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 22.1.2013 do 14.30 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, který dostane jedna z přispěvatelek. Tím dárkem je tentokrát bonboniéra Milka tender Wishes a stylový diář na letošní rok od Albi.

milka a diář

Reklama