My milujeme různé pohádky,ale nejvíc vedou Tři oříšky pro Popelku a Princezna ze mlejna.Vždy v těchto pohádkách vyhrje dobro a zlo je potrestáno.Protože má syn 4 roky,tak u nás zatím převažují pohádky kreslené nebo kde hrají zvířátka.Nejpopulárnější  a jako první vede bezkonkurenčně Krteček,ten syna dokázal rozesmát vždy a to i dost nahlas.

Bohužel mě velice mrzí,že syn uznává od malička pohádky pouze na dvd,nebo v televizi.Snad tisíckrát jsem se mu snažila číst různé pohádky i jeho oblíbeného krtečka,ale marně.Bohužel čtu pomalu a nebo snad syn rychle listuje?Tato otázka mě stále zůstává nezodpovězena.Nevydrží totiž sedět a poslouchat mé čtení,chce při tom listovat.A to by jsem se musela každou knihu naučit nazpaměť a při jeho listování vykládat.

Stále doufám,že ho jednou čtení pohádek začne bavit a tak to zkoušíme znova a znova a neustále doufáme.Vždyť by bylo škoda aby nepoznal krásné české pohádky a je jich taková spousta.Lída.

Milá Lído, nezoufejte, až synek vyroste, bude mít v povinné četbě Staré pověsti české.

Pohádky, to je téma na dnešek. Jaká je vaše oblíbená pohádka? Kterou nejčastěji vyžadují vaše děti? Jakou pohádkovou bytostí byste chtěla být? Kterou postavičku máte nejraději? Vymyslela jste si někdy vlastní pohádkový příběh (vyjímaje vysvětlení, proč nejdete včas domů)? Co se vám vybaví jako první, když se řekne pohádka?

Pište jako obvykle na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama