Adélina (42) tchyně byla už v důchodu, a tak nikdy neměla problém vnuka pohlídat. A celkem dobře s ním i vycházela. Jenže posledního půl roku se malý Adam začal pobytu u babičky vyhýbat. „Pokaždé, když tam měl přenocovat nebo odjet na víkend, začal se všemožně vykrucovat. Tvrdil, že je babička divná, křičí na něj a zamyká ho v pokoji. Prý se jí bojí. Jenže nám s manželem bylo hned jasné, odkud vítr vane. Adámek se během pobytu u babičky musel vzdát své oblíbené počítačové hry,“ vytušila Adéla, která proto syna pokaždé odbyla. A přes všechny jeho protesty mu sbalila věci.
obrazek.pngAdam ale postupně ve svých historkách přitvrzoval. „Začal si vymýšlet, že babička odchází večer z bytu, a jeho tam nechává samotného. Nebo si jde brzy lehnout a jeho si nevšímá. Prý taky hrozně páchne a je na něj zlá. Za to už od nás dostal na zadek, takže se stížnostmi přestal, vzpomíná Adéla. Jenže jednou si ale její manžel zapomněl u své matky tašky s podklady do práce. Proto neváhali a ještě ten večer se pro ni vypravili. Byť to bylo několik desítek kilometrů.

„Bylo teprve jedenáct večer, ale na tchyni jsme se nedozvonili. Že by už spali? Naštěstí měl manžel klíče a ty její nebyly v zámku. Když jsme vešli dovnitř, v obýváku se nám naskytl šokující obrázek. Babička spala na gauči, nedopitou láhev vodky ještě v ruce. Druhá, už prázdná, stála na stole. Byl to šok! Najednou mi došlo, že všechno to, co si domněle vymýšlel náš syn, může být pravda. Okamžitě jsem se rozběhla za ním do pokojíku, ale byl skutečně zamčený. Zvenku! A seděl před televizí. Musím přiznat, že jsem se rozplakala. Tak moc jsme mu křivdili!“ zpytuje svědomí Adéla, která mu hned sbalila věci a odvezla ho domů.

Manžel u své matky pro jistotu zůstal přes noc a ráno si s ní o všem promluvil. „Přiznala se mu, že propadla alkoholu, a slíbila, že se bude léčit. Prý neunesla smrt tchána, který ji opustil před dvěma roky. Jak jen jsme mohli být tak slepí? Je neuvěřitelné, že si takové věci vůbec nemusíte všimnout,“ kroutí hlavou Adéla, která se svému synovi už mnohokrát omluvila.

Čtěte také:

Reklama