Milá redakce,


já jsem tak slušná, až to hezké není. Asi je to dáno hlavně výchovou, ale vše, co není správné, spravedlivé, morální mě úplně ubíjí. Nesnáším vypočítavost, což je vlastnost, která vzniká už u malých dětí ve školce a někoho se drží po celý život. To pak někdy svým dětem těžko vysvětlím chování některých spolužáků.

Sledovala jsem dcerku s kamarádkou, když se u nás převlékaly za princezny. Máme jedny krásné princeznovské šaty a další už takové chudší. Kamarádka neřekla, že by chtěla ty krásné, ale naočkovala mou dceru tím, že na těch krásných šatech hledala chyby a pak se jako slitovala a vzala si je tedy ona. 

Svým dětem se snažím předat morální hodnoty, které sama ctím, zdraví, úctu ke starým lidem, pomoc potřebným, slušnost atd. Syn, když jsem ho jednou napomenula, že nepozdravil někoho známého, tak mi řekl, že on ho nezná. Tak jsem mu řekla, že má pozdravit každého, koho zdravím já. Na to mi řekl, že zdravím každého bezdomovce. To samozřejmě není pravda.


S tou mojí morálkou si třeba neumím představit, že bych byla svému muži nevěrná. Samozřejmě vím, že se můžu zamilovat do jiného muže, ale neumím si představit takové to schovávání, tajné scházení, telefonáty. V tom bych nemohla žít.

Mám ráda pořádek, v pravém smyslu toho slova, a to i ve vztazích. Veškerou mou snahu vychovat slušné a citlivé děti mi hatí média.

Na titulních stranách časopisů se objevují vypočítavé mrchy ze šoubyznysu, když si přečtu, že si kupují kabelky za 30 tisíc, tak bych se zbláznila a nechala bych tu hvězdu dělat nějaké běžné zaměstnání, kde by na tu kabelku chodila do práce třeba tři měsíce. A co se týče pořadů, jako jsou VyVolení, tak tam už asi žádnou morálku nehledejme.

Snad si ty děti mezi tím vším odpadem vyberou ty pravé hodnoty. To bych byla moc spokojená.


Přeju hezký den

svatá


Milá svatá,

 

pokud budete vychovávat děti tak jako doposud, myslím, že z nich vyrostou slušní lidé. A ty mrchy z titulních stránek jim vysvětlete, vždyť jsou to také jenom lidi, i když trochu divní. VyVolené radím nepouštět - kazí to morálku!


editorka Mira


Jak vysvětlit dětem, co je morální a co ne? Poradíte?

Téma na úterý - Morálka

Proč byla vůbec morálka „vynalezena“?
Dodržujete zásady slušnosti?
Existuje ještě morálka mezi lidmi?
Jsou pro vás etické a morální lékařské výzkumy?
Co je podle vás maloměšťáctví?
Znáte případy falešné morálky?

Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz

 

Reklama