„Dítě jsem si moc přála a přiznám se, že ohledně mateřství jsem měla dost zidealizovanou představu. Představovala jsem si spokojeně spící miminko v kočárku, které pláče, jen když má hlad a až vyroste bude to pro mě parťákem. Trochu jsem snila o holčičce, ale narodil se mi chlapeček, se kterým byly už do začátku problémy. Každým dnem mi víc a víc připomíná svého otce,“ zoufá si Jitka.

646dee6c5c8b0obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Už jako malé miminko Pepíček hodně plakal a uklidnil se jen v náručí. Když trochu povyrostl a více vnímal, začal se vztekat kdykoli, když nebylo po jeho. Jitka se syna snaží vychovávat, ale sama přiznává, že na to prostě nestačí a dost často ztrácí nervy.

„Skoro nemůžeme chodit na hřiště, protože se k ostatním dětem chová hrozně. Pořád jim něco bere, mlátí je, v obchodech mi dělá scény, když mu nechci něco koupit. Pořád lítá jako splašený a každá procházka je o strach, že mi vlítne pod auto. Každou chvíli ho něco naštve a on má záchvaty vzteku. Je to prostě malý cholerik po tatínkovi. Bohužel jsem zjistila, že na to nemám dostatečně pevné nervy,“ tvrdí Jitka.

Podle ní není problém v tom, že by dítě nebylo vychovávané a nemělo pevnou ruku, ale zkrátka na něj žádné Jitčiny výchovné metody neplatí.

„V podstatě od rána, kdy vstaneme, tak jenom křičím a rozkazuju, co smí a nesmí, on si ze mě ale stejně nic nedělá a neposlouchá nebo udělá takovou hysterickou scénu, že se někdy musím zavřít do koupelny a pobrečet si. Možná by pomohlo pár na zadek, ale jsem proti fyzickým trestům, takže to nemám v plánu. Sama sobě jsem jako matka protivná, ale s ním se to prostě po dobrém nedá,“ líčí.

Zdroj: respondentka Jitka

Čtěte také: