„Mnozí rodiče jsou bohužel nezodpovědní a do školky klidně odvedou i děti s rýmou nebo kašlem, které velmi snadno nakazí i ostatní. Pětiletý syn Jonáš nemá zrovna nejlepší imunitu, a tak se často stává, že po dvou dnech ve školce lehne s nějakou virózou,“ popisuje Jana.

6347d81d3bbe1obrazek.png
Foto: Shutterstock

A protože syn je ještě moc malý na to, aby mohl být nemocný sám doma, Jana se musí každou chvíli uvolňovat z práce, což se jejímu nadřízenému moc nelíbí. Jonáš má sice prarodiče, ale všichni ještě pracují, takže se přes den o vnuka starat nemohou. A Jonášův otec? S tím se Jana kvůli synovi stále hádá, ale nikam to nevede.

„Manžel vydělává jen o několik tisíc víc než já, ale přesto si myslí, že jeho práce je mnohem důležitější než moje. Je tak trochu workoholik přesvědčený o tom, že by to bez něj firma nepřežila ani jeden den. Já bych přitom potřebovala, aby mě u syna někdy vystřídal a taky s ním alespoň občas zůstal během jeho nemoci doma. Abych v práci nevypadala, že snad syna vystavuju virům schválně, abych mohla mít volno, což už mi bylo šéfem několikrát naznačeno,“ říká Jana, která pracuje jako úřednice.

Vzhledem k synovým častým nemocem jsou hádky mezi Janou a Rosťou skoro na denním pořádku. Jana vnímá jako velkou nespravedlnost, že Rosťa automaticky předpokládá, že bude vždy se synem doma ona, protože je žena a matka a on sám sebe vnímá jako živitele rodiny.

„Když syn nedávno zůstal doma s rýmou, řekla jsem manželovi, že v pondělí prostě musím za každou cenu do práce, ať s ním zůstane on. A víte, co udělal? Vstal dřív a do práce vyrazil ještě za tmy, když jsme se synem oba spali. Prostě podraz,“ uzavírá Jana.

Zdroje: respondentka Jana

Čtěte také:

Reklama