Na jaře bývají všude. Zářivá drobná sluníčka v čerstvě zelené trávě, která dokážou zvednout náladu i krevní tlak. Záleží, jakou optikou se na ni díváte. Vnímáte-li ale rostlinu jako dar matky přírody, pak možná víte, že jde o oblíbenou léčivku, kterou hojně využívaly už babičky našich prababiček. Možností, jak zužitkovat pampelišku, je víc.

62822b04ded32obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Pampeliška je celosvětově rozšířená bylina, odpradávna uctívaná pro své léčivé účinky. První záznam o jejím využití v rámci přírodní medicíny pochází ze sedmého století z Číny. Znali ji i staří Arabové, kteří rostlinu používali jak k léčení tak jako součást zkrášlovacích procedur. Ve starověkém Řecku a Římě se pampeliškovým „mlékem“ ošetřovaly oči a bělila kůže.  

Pampeliška patří mezi rostliny, které lze využít kompletně

  • Mladé listy osvěží každý zeleninový salát, zpestří jakékoli smoothie a ozdobí třeba namazaný chleba; a samozřejmě prospějí zdraví. Obsahují vysoké množství vitaminu C, karotenoidy, draslík, vápník, železo a mangan, kyselinu listovou, vitamin B6 a další důležité látky. Z mladých lístků můžete uvařit i pročišťující čaj, který udělá dobře především ledvinám, zažívání, kloubům a pleti – hlavně té, kterou trápí akné.
  • Kořen, který je velmi odolný a ke zlosti zahrádkářů bývá hluboce zapuštěn v zemi, je nejlepší vyrýpnout hned zjara ještě před rozkvětem, anebo na podzim, na konci vegetačního procesu. Obsahuje řadu tělu prospěšných látek a v rámci lidové medicíny bývá právě kořen využíván ze všech pampeliškových částí nejvíce. Hojně jsou v něm zastoupeny hořčiny a třísloviny, organické kyseliny i bílkoviny. Za zmínku stojí také vápník, draslík, fosfor a mangan, některé z vitaminů řady B, vitamin D a další. Kořen pampelišky je silně detoxikační, povzbuzuje játra, žlučník a ledviny – má také diuretické účinky. Optimalizuje zažívání a krevní tlak, skvělý je také pro diabetiky (díky vysokému obsahu inulinu) a pro revmatiky.
  • Květ pampelišky je nejenom krásný, ale také on je zdraví prospěšný. Má podobné účinky jako jiné části rostliny a lze z něj vyrobit třeba chutný a voňavý med (ten oceníte především při nachlazení), sirup do domácích limonád, anebo jemné domácí víno.

Pampeliškový med (recept na 4 sklenice)

  • 300 pampeliškových květů
  • šťáva z 1 citronu
  • 1 l vody
  • 1 kg krystalového cukru

Květy omyjte pod proudem studené vody a vložte do hrnce. Přidejte citrónovou šťávu a cca 10 minut vařte, až bude voda světle hnědá. Nechte vystydnout a uložte na 1 den na tmavé chladnější místo. Následně sceďte, přidejte cukr a znovu povařte, občas promíchejte, dokud tekutina nezhoustne a nezačne se táhnout (cca hodinu). Čím déle budete vařit, tím tmavší a hustší med bude. Poté rozlijte do sklenic, pevně uzavřete a postavte dnem vzhůru.

Tip: K citrónové šťávě můžete přidat i pomerančovou. Med tak získá zajímavější chuť.

Středověk našel pro pampelišku i další využití. Mniši v klášterech z ní vyráběli víno a z pražených pampeliškových kořenů se dokonce připravoval léčivý nápoj podobný kávě, který posiloval zejména zuby a kosti.  

Pampeliška v péči o pokožku

Pampeliška má široké využití – najdete ji v řadě kosmetických výrobků i jako součást „babských“ receptur k domácí přípravě. Řeší nejrůznější kožní problémy, vynikající je především na pleť se skonem k akné a ekzémům. Odvar z pampelišky můžete při léčbě pokožky užívat vně i vnitřně – kombinace popíjení čaje a potírání problematických míst na kůži je nejefektivnější variantou (odvar nepřipravujte dopředu, časem ztrácí na účinnosti). Pampeliškový odvar má také příznivé účinky na hojení ran - k tomu dobře poslouží obklady. Pampeliškové „mléko“ má bělící účiny a příležitostně jej lze využít k zesvětlování pigmentových skvrn a léčení bradavic. Také kosmetický průmysl výtažky z pampelišky využívá; kromě krémů bývají součástí třeba i intimních gelů pro ženy.

Méně známé je využití pampelišky v péči o pokožku hlavy a vlasy. Odvar z ní pomáhá v boji s lupy a účinný je i proti maštění vlasů. Při pravidelném používání dokáže stimulovat růst vlasů a zlepšit jejich kondici.

Pampeliška a její symbolika

Pampelišky mají mnoho významů v souvislosti s kulturními a společenskými souvislostmi, ale vždy představují něco pozitivního. Obvykle bývají symbolem naděje a svobody; semena jsou roznášena větrem a na nejrůznější – i velmi špatně dostupná místa – přinášejí nový život. Také proto je odkvetlá pampeliška oblíbeným námětem tetování; často u lidí, kteří se ve svém životě cítí vykořeněni. Tako květina představuje odvahu, naději, štěstí i lásku. Symbolizuje nový začátek a schopnost začít od nuly. S každým jejím semínkem přichází naděje na znovuzrození.

Čtěte také:

Zdroje: thecityfarm.commofga.orgflorgeous.com