Přináším vám krátkou reportáž o spolupráci talentovaného návrháře Jakuba Polanky se značkou Swarovski, kterou jsem málem prošvihla. Ale někdy může být pozdní příchod i výhodou. Máte všechno jen pro sebe

Jsem velice dochvilná, na tom si zakládám. Spíš přijdu o chvilku dřív, než pozdě. Tentokrát jsem to měla tak pěkně načasované. V 16:00hod se v showroomu butiku Swarovski představí  modely věhlasného návrháře Jakuba Polanky. Šperky Swarovski a úžasné Polankovy šaty. To jsem si opravdu nechtěla nechat ujít.

swarowski

Když jsem dorazila na místo, hostesky mi s úsměvem sdělily, že už je po všem. Akce proběhla před hodinou. A sakra, zaklela jsem si jen tak pro sebe. Jak je to možné, co napíšu? „Ale můžete jít klidně dál, ještě je tam pár lidí. „A Jakub Pohanka?“  „Ten také“. Tak to jsem chtěla slyšet.

swarowski

Třpytivým křišťálovým výtahem jsem se vznesla do prvního patra. A byla jsem mile překvapena. Usměvavý číšník mi podal welcome drink, fotografové si v klidu cvakali detaily, sem tam někdo popíjel „sektík“a nerušeně konverzoval,  a ve větříku ventilátorů se chvěly skvostné hedvábné róby Jakuba Polanky. Mohla jsem si je prohlédnout pěkně z blízka, aniž bych se strkala s ostatními pozorovateli. A Jakub Polanka se právě odpoutal od nějakého novináře a já ho mohla oslovit.

swarowski

„Máte moc krásné modely“.

Děkuji“, usmál se mile. „Líbí se mi jejich jednoduchost“. „Vymyslet jednoduché šaty je to nejtěžší. Moje maminka byla aranžérkou a tatínek automechanik. A myslím, že v těch šatech je obojí“, řekl.

Jeho sdílnost mi přišla vhod a kula jsem železo... „Mohla bych vás požádat o rozhovor?“

swarowski

Velice rád, ale delší dobu tady nebudu.“ „ Nevadí, já si počkám. A můžete mi prozradit, kam odjíždíte? Do Francie?“  „Do Paříže“. (Ach ano, Paříž je víc než „jenom“ Francie). „Už mi chybí, jedu tam zase načerpat energii, relaxovat, mám tam spoustu přátel… v Praze jsem jen na skok“. „No jo, kam jinam odjíždím návrháři než do Paříže. To je asi ta nejlepší škola“. „Ano, tam vás naučí TO v sobě najít.“

swarowski

Opravdu, to TO bylo na modelech vidět na první pohled.  Měly neskutečný šarm a grácii, prostě něco, co možná najdete jen v Paříži.

swarowski

Na závěr našeho kraťoučkého, ale milého rozhovoru si se mnou přiťukl. „Tak na zdraví, na lásku, na život“.

swarowski

Jakuba Polanku jsem viděla poprvé „naživo“ a udělal na mě úžasný dojem. Působil přirozeně, skromně, a netvářil se jako hvězda, i když na módním nebi už dávno hvězdou je.

No vida, někdy se vyplatí přijít pozdě.

swarowski

Pokud jste zklamané, že jste se nedozvěděly nic bližšího o nové kolekci šperků Swarovski, pak vám už teď mohu slíbit samostatný článek.

A mimochodem, pokud byste měly tento týden čas, zastavte se v Celetné u Swarovského a podívejte se na modely vlastníma očima. V rámci Desigbloku budou vystaveny do neděle.

Reklama