Zendaya

Číslem jedna je pro rok 2021 herečka Zendaya. Kariérně se jí velmi dařilo. Objevila se například ve filmech Duna nebo Spider-Man: Bez domova, což znamená, že se mimo jiné prezentovala na společenských akcích. Když se po červeném koberci na udílení Oscarů prošla ve žlutém kompletu od Valentina, narostlo vyhledávání žluté barvy o 222 % za méně než 24 hodin. Internetové šílenství rozpoutaly i nude šaty Balmain, které vynesla na filmovém festivalu v Benátkách. 

61bc6e405b599kol1.jpg
Foto: Profimedia

Dua Lipa

Nejen svět hudby, ale i módy výrazně ovlivnila zpěvačka Dua Lipa. Když se na Grammy objevila v šatech Versace, nárůst zobrazení stránek této značky vzrostl o 245 %. Velmi vyhledávaný byl také perlový náhrdelník Vivienne Westwood, který měla na krku při předávání cen BRIT Awards.

kol2.jpg
Foto: Profimedia

Lil Nas X

Na třetím místě skončil rapper Lil Nas X, který je proslulý svým extravagantním vkusem a tím, že se snaží stírat hranice mezi pánskou a dámskou módou. Společnost provokoval zejména teniskami, které vytvořil ve spolupráci se skupinou MSCHF. Všech 666 párů satanských tenisek se vyprodalo za méně než minutu. Jejich podrážka obsahuje kapku lidské krve, zdobí je obrácený kříž, pentagram a slova Lukáš 10:18, která odkazují na biblický verš o Satanovi z Lukášova evangelia.

shutterstock-2000120987.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: Lyst, Seznamzprávy, Glamour