buchHistorie a vývoj lucernské značky hodinek Carl F. Bucherer úzce souvisí s osobou Carla Friedricha Bucherera. Tento vizionář tvoří hodinky, které v pravém slova smyslu jdou s dobou. Vždy však podivuhodným způsobem kombinují prvky extravagance a estetiky. Hodinky od firmy Carl F. Bucherer dodnes ukazují exkluzivní čas.

Psal se rok 1888, když Carl Friedrich Bucherer otevřel v Lucernu obchod se šperky a hodinkami. Jméno se brzy stalo synonymem kvality a originality. Jeho synům bylo povolání určeno již v kolébce: jeden z nich se vyučil hodinářem, druhý se stal zlatníkem. Spojení obou těchto řemeslných umění se dnes odráží v dokonale tvarovaných hodinkách, které jsou skutečnými šperky.

Nádherné kousky Art Déco na zápěstí
Roku 1919 se mohla veřejnost seznámit s kolekcí dámských hodinek Bucherer, vytvořených ve stylu Art Déco. Carl Friedrich Bucherer byl jedním z průkopníků tehdy ještě zcela nového trendu náramkových hodinek. Ať již osázené kameny nebo s osmibokým pouzdrem, hodinky Art Déco ovládly svět dámského zápěstí. Ve znamení třpytivých hodinek jsou i 20. léta. Mistrovským kouskem je časoměřič z platiny, jehož pouzdro a náramek jsou osázeny 170 diamanty. V 30. letech si móda žádá stále více hodinky neobvyklých tvarů. Stříbrná brož v podobě kočáru s koňmi je osázena markazity. Za dvířky kočáru se skrývají hodinky, které pro lepší čitelnost měly 12 umístěnou dole. Legendární jsou i něžné dámské hodinky s koženými pásky. Často velmi štíhlé pouzdro je zhotoveno ze zlata, ciferník je většinou zdoben podle dobových požadavků. I na pouzdrech jsou ornamenty typické pro styl Art Déco. Pánové vyhledávali v 30. letech především chytré funkce: do historie se zapsaly hodinky „Rolex Prince C. Bucherer´s“ s naprosto odlišným ukazatelem hodin než ostatní známé typy.

Ale nezaspaly ani klasické kapesní hodinky: s malými sekundami a ciferníkem barvy šampaňského Bucherer dokázal, že inovace a elegance se nemusí vzájemně vylučovat.

buch3

Špičkové technologické novinky s typickým dobovým designem
50. a 60. léta minulého století sou zcela ve znamení dokonalého stylu pánských hodinek. Základem ušlechtilých časoměřičů je elegance a funkčnost. Se symetricky uspořádanými totalizátory lákají chronografy Bucherer k nahlédnutí za oponu. Ciferníky jsou často doplňovány praktickými ukazateli, jako např. tachometrickou stupnicí. Hodinky ukazují více, než jen čas. Jsou odrazem osobnosti, na jejímž zápěstí spočívají. Pro dámy jsou určeny hodinky, které jsou současně šperkem. Ciferník zakrývají víčka tvaru květů a hodinky z ušlechtilých materiálů zdobené filigránskými prvky se stávají nádhernými módními doplňky. Technologickým zázrakem 70. let je „Archimedes“. Voděodolné hodinky s mechanismem ukazujícím světový čas významně překročily hranici své doby. Bucherer investuje také mnoho energie a know-how do vývoje legendárního strojku Quarz Beta 21. První švýcarské křemenné hodinky z roku 1970 nesou na ciferníku právě jméno Bucherer. Jsou zhotoveny z ušlechtilé oceli a jejich indexy svítí oranžovou barvou. Své místo v kolekci Bucherer si nacházejí i zlaté hodinky, typické pro tuto dekádu.

Pro dámy se pouzdra spojují s náramky z bílého zlata a zdobí se diamanty. Ke 100. výročí firmy v roce 1988 navrhují pracovníci manufaktury Bucherer kapesní hodinky ve stylu roku založení firmy. Dokazují tím, že mechanické kompetence při výrobě hodinek hrají dodnes prvořadou roli.

Věčný čas
Hodinky Carl F. Bucherer nabývají v průběhu doby stále komplexnějšího charakteru. K chronografům a měsíčním fázím se přidávají časové zóny a komplikace věčného kalendáře. Přesně v okamžiku jubilea představí hodinářská firma z Lucernu čtyři speciální modely, které dokonale spojují tradici se současným designem a nejnovějšími technologickými poznatky. Manero PowerReserve jsou první hodinky, ve kterých je kalibr manufaktury CFB A 1011 integrován do pouzdra Manero. Díky ukazateli zbytkové energie svému majiteli vždy ukáží, kolik energie k chodu je ještě k dispozici. Na počest zakladatele Carla Friedricha Bucherera byla vytvořena limitovaná edice Manero MoonPhase a Patravi TravelTec FourX. Pro dámy je určen model Alacria RoyalRose, jehož květinami orámovaný ciferník naznačuje, že přichází doba rozkvětu.

Historie dokazuje, že hodinky Carl F. Bucherer ztělesňují eleganci a exkluzívnost. A jsou tedy vždy nadčasové.

Více inspirace najdete na stránkách www.carl-f-bucherer.com

buch1

 

Reklama