Úprava hmotnosti s cílem shodit nadbytečné kilogramy patří mezi největší přání mnoha žen. Za vším je především touha po zvýšení tělesné přitažlivosti a fyzické kondici. Problém nastává většinou v tom, jak se k vysněnému cíli dostat nenásilně a hlavně zdravě. Stačí tělu dodat klíčové výživné látky.       

Pokud si dietní jídelníček tvoříte sama, měla byste dát pozor na to, abyste zabezpečila přísun potřebné denní dávky základních vitaminů a minerálů. Nevyhnutelnými složkami výživy na udržení zdravého metabolismu jsou vitaminy B2, B6, kyselina pantothenová a niacinamid – pomáhají tělu metabolizovat bílkoviny, tuky a cukry. Dále je to vitamin B1 a hořčík, který pomáhá tělu metabolizovat uhlohydráty, chróm je vysoce vstřebatelný minerál, pomáhá regulovat hladinu glukózy.      

Protože dieta většinou znamená omezené množství kalorií a snížený příjem jídla, pro každého, kdo drží jakoukoli dietu, je důležité, aby užíval tyto vitaminy a minerály. Může to být i formou vyváženého multivitaminu.  

Velmi dobrý účinek na hubnutí má zelený čaj, který bývá nazýván stimulátor hubnutí. Více než tři tisíce let je součástí čínské medicíny a diety. Obsahuje chemické látky, které mají antioxidační vlastnosti a zvyšují látkovou výměnu. Zelený čaj je také účinným urychlovačem termogenézy, tj. proces spalování kalorií.                                                                                            

Ve vašem dietním jídelníčku by neměla chybět vláknina. V lékárnách ji můžete sehnat v koktejlech nebo v podobě čistých rostlinných produktů ve formě tablet. Obilná vláknina, jejímž zdrojem jsou ovesná zrna, vyvolává pocit sytosti, pročišťuje trávicí trakt a pomáhá odstraňovat toxické látky z těla. Její pravidelné užívání vhodně upravuje trávení a podporuje zdravou funkci tlustého střeva.

Jaké látky pomáhají tělu metabolizovat tuky a cukry?
Jaká tekutina je nejlepším stimulátorem hubnutí?
Co si musíte hlídat, když si sestavujete dietní jídelníček?
 

Výsledky kvizu a rady, jak zhubnout již napořád, naleznete na http://www.doformy.cz/kviz200