Máme tady první příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka Helenka a my jí moc děkujeme

Dobrý den, tak preventivní prohlídky jsou věc dobrá. Hlavně ta jistota, kterou vám taková prohlídka dá, je k nezaplacení. Člověk se pak nebojí vyrazit i někam dál a ví, že  přijede zhruba ve stavu v jakém vyjel. I když minulé léto jsem na takové prohlídce byla těsně před dovčou a pak mi na maďarských hranicích upadl výfuk.

Ale vám jde asi o prohlídky lékařské z hlediska lidského.
Mou obvoďačku znám jen od rohlíků. Tedy ona chodí do stejného kvelbu jako já a většinou jí potkám u regálu s pečivem, kde přebírá rohlíky a hledá makové. To víte stará škola a pamatuje jak za první světové byl mák nedostatkové zboží a chce si na stará kolena užít, co jako mládě neměla. Po cestě k jogurtům ji povykládám co a jak, kde bolí, a co se mi kde vyrašilo a ona na to: "Dávejte si heřmánek..." To víte, stará škola.

Na gyndu chodím pravidelně, když mi koresponďáky s výhrůžkami, abych se dostavila k prevenci ucpou poštovní schránku. I přestože je doktorka zlatá. Tenkrát, když jsem otěhotněla, poznala dřív než moje máma, že nejde o fór, naopak, že končí sranda.

U zubaře jsem byla tenhle rok několikrát. Chodím tam do čekárny Bohouškovi pro reklamní letáčky na dětské zubní pasty s omalovánkami a doplňovačkami. Jednou jsem tajenku,  co Bohoušek vyluštil, poslala a vyhráli jsme celoroční zásobu pasty pro devítičlenou rodinu. Naučila jsem se tenkrát dělat i jahodový pastový štrůdl a okenní vitráže s příchutí mentolu.

Pravidelně zaskočíme i na pediatrii. U porodu tenkrát porodník prohlásil, když viděl Bohouška:" Tohle by se mělo sledovat." nedostala jsem z nich víc, protože  si prý ještě ten den vzal na čtrnáct dní dovolenou. Ale naše pediatrička říkala, že by nás ráda viděla častěji, že přispívá do nějakého lékařského bulvárního plátku a sbírá materiál.

Jinak jsme zdraví oba jako řípy. Bohoušek si loni v létě dokonce přivydělával v lese při svážení dřeva. Nebylo mu sice tenkrát ještě osmnáct, ale pan nadlesní říkal, že pro tažné koně věková hranice neplatí. To prý sociálka nekontroluje.

Tak pěkný den. Vaše Helenka

Jak jste na tom vy, milé ženy-in? Na jaké preventivní prohlídky chodíte? Považujete prevenci u obvodního lékaře za zbytečnost?

Řadíte se spíš k hypochondrům, kteří s každou bolístkou běží k lékaři, nebo naopak?

Co vás naposledy přivedlo do ordinace? Kterého specialistu nejčastěji navštěvujete? S čím míváte problémy?

Bojíte se některé choroby? Máte k nějaké nemoci dědičné dispozice? Co děláte pro prevenci?

Chodíte se svými dětmi pravidelně k pediatrovi a zubaři?

Napište nám na dnešní téma. Heslo dne zní: Preventivní prohlídky.

Adresa, kam můžete posílat své příspěvky je redakce@zena-in.cz