Přivítejme nový rok romantickým příběhem ze života čtenářky Žena-in.cz. Jak už to tak bývá, nešlo vše úplně hladce, dost to pár let  i bolelo, ale stálo to za to. A co je nejlepší a téměř neuvěřitelné - Veronika si svůj osud sepsala již v šestnácti letech.

Byla jsem vždycky strašně stydlivá. Na základce možná i takový otloukánek. Navíc mi doktor předepsal brýle, takže jsem si připadala jako šílená šprtka. A možná jsem vlastně i taková byla. Zatímco ostatní holky randily, já seděla doma nad knihami a volné chvilky trávila sepisováním básniček.

Už někdy od sedmé třídy se mi líbil zhruba stejně starý soused. Chodil na jinou školu, rodiče ho vozili autem, takže jsem se s ním moc neznala, protože jsem byla – ano, hádáte správně – jak jsem řekla už výše – strašně stydlivá. Myslela jsem si, že o mé existenci vlastně ani netuší. Zato já jsem přesně věděla, kdy odchází a kdy se vrací, co má na sobě.

Když mi bylo asi šestnáct, tak jsem byla fakt úplně posedlá. Dokázala jsem celé hodiny stát u okna za záclonou a pozorovat dalekohledem jejich dům. Pokud to někdo věděl, musel mě pokládat za blázna. V té době jsem si začala o své tajné lásce psát básničky. Něco ve smyslu, že on je pro mě ten pravý, ale že o mně ani neví… ale jednou si pro mě přijde. A bude to ta největší láska na světě.

Před lety jsem ty básničky při stěhování našla. Umělecká úroveň samozřejmě nula nula. Kdyby je někdo měl číst, propadla bych se hanbou. Ale z jedné věci mi přeběhl mráz po zádech. V těch básničkám bylo přesně to, co jsem v následujících letech prožila.

Můj fešácký soused se po maturitě odstěhoval a jen z vesnických drbů jsem se dovídala, že se oženil, má dvě děti, ženu a slušnou práci. Vlastně jsem tomu nevěnovala moc pozornosti, protože jsem řešila svůj život. Měla jsem malé dítě, ne příliš šťastné manželství, bydleli jsme u tchyně a já chodila brečet s kočárem k lesu, protože takhle jsem si to nějak nepředstavovala.

Většinu věcí jsem nechala u rodičů, protože jsme bydleli v malém pokojíku, a těch pár nejnutnějších hadříků jsem měla ve velkém kufru, protože jsem v rodině svého muže nebyla až tak vítána. Vše prý jen dočasně…

No dočasně někdy může trvat hodně dlouho, znáte to... Nakonec to bylo kratší, než jsem čekala. Manžel chodil domů čím dál později a já se v tichosti odstěhovala zpět k rodičům i s naší dcerkou.

V té době se začal doma objevovat také „můj“ soused. A opět jsem stála za oknem. Jen to bylo o to trapnější, že mi bylo přes třicet. Byl stále ženatý a ano, měl stále dvě děti. Jo a já už nepsala básničky, nebyl čas ani chuť. A ani jsem si nevzpomněla na ty moje historické.

A ještě něco. Už jsem nebyla tak stydlivá. Takže když se mi jednou zdálo, že postává u jejich plotu příliš dlouho, vykročila jsem vstříc svému osudu. No, ukázalo se, že tam stojí se svou babičkou, kterou jsem přes plot neviděla, protože seděla, ale už se nedalo couvnout.

Otevřela jsem pusu a zjistila, že kromě „dobrý den“ nemám vlastně co říct. Ale stal se zázrak. On se mile usmál a řekl, že mě rád opět vidí.

Ukázalo se totiž, že nejen že o mé existenci věděl, ale že jsem se mu v té době i líbila. Dokonce použil slova „nejhezčí holka v ulici“. Nevěřila jsem svým uším. Od té doby jsme se občas zastavili u jejich nebo našeho plotu a prohodili pár slov o životě.

Ani on ho neměl úplně nejšťastnější. Jeho manželka si začala s jeho šéfem a on moc nevěděl, co dál...  Ale ono to bylo v těch mých básničkách! „Po všech těch letech ke mně přijdeš…. A bude to ta největší láska ze všech.

Když jsem se k mému milému stěhovala už s prstýnkem na ruce, našla jsem svoje staré básničky, četla jsem je a po tvářích mi tekly slzy. Vyšlo to všechno tak, jak jsem si napsala.

Hezký nový rok všem. Myslela jsem, že by vás mohl můj příběh v těch nových začátcích, kdy jsou diáře nepopsané, pohladit a potěšit, možná inspirovat..

Redakce děkuje za milý příběh.

Přečtěte si také:

Reklama