píše naše čtenářka s nickem Gerda. Trochu z jiného úhlu se dívá na naše dnešní téma a já nemohu, než její příspěvek zařadit. Píšeme tady o zvřecích miláčcích, která chovámě jako v bavlnce a jinde prožívají zvířata peklo. Můžeme s tím něco udělat?

Dobrý den, jestli to ještě stihnu - nevím. Jaksi nemůžu najít ten správný čas, abych něco poslala, i když bych určitě měla co....chtěla jsem to zase vzdát, ale přečetla jsem si jeden titulek na Novinkách. Jde tam taky o zvířata, i když trochu větší.

Dávám odkaz - http://www.novinky.cz/ekonomika/296657-masokombinat-v-polsku-mlel-do-klobas-zdechliny.html slabší povahy varuju.

Mně tedy v první řadě vůbec nejde o nějaké nedobré klobásy. Četla jsem mezi řádky, a pochopila, v jak strašných podmínkách ta zvířata na jatka dopravují. A to je ta největší hrůza, které bych ráda zabránila, a přitom si svou bezmocnost uvědomuju. Všichni se rozhořčují nad nekvalitním zbožím, ale jak je vůbec možné, že někdo dopustí takové zvířecí peklo? Promiňte mi, pokud kazím náladu, ale i tohle jsou přece živí tvorové. Vegetariánům se nedivím, že odmítají pozřít výrobek ze zvířete.

Ale mohou svým postojem něco spasit, když se děje tohle navzdory sílícím řadám vegateriánů? Nevím.

Gerda

Milá Gerdo, já nemám sílu ten článek otevřít, neboť tuším, co bych se v něm dočetla. Stačí mi ta aféra s koňským masem. A vůbec strašné transporty koní na jatka z Polska.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama