5b62c8d6d1158image.png

Cíl kampaně Cirkusy bez zvířat je jasný, prosadit zákaz využívání všech druhů divokých zvířat v cirkusech, tedy rozšířit jej na zvířata jako je např.  slon, tygr, lev. Organizaci s názvem Svoboda zvířat se v roce 2004 podařilo prosadit do zákona na ochranu zvířat zákaz využívání některých nově narozených druhů volně žijících zvířat (primátů, ploutvonožců, kytovců, vyjma delfinovitých, nosorožců, hrochů nebo žiraf) v cirkusech. Za druhy volně žijící zvířat se přitom rozumí takové, jejichž populace se udržují v přírodě samovolně.

Jsou prostě věci v naši společnosti, které mě nepřestanou iritovat... Připadá mi, že jsme sto let za opicema, když dobrovolně podporujeme týrání zvířat, a lžeme si do kapsy, když tvrdíme, že důvodem jsou naše děti, kterým máme pocit, že uděláme radost pohledem na medvěda na kole. Radši jim pojďme číst pohádky, a berme je spiš do lesa, kde každé zvíře, které potkáme, zavnímáme jako vzácnost. CHCI CIRKUSY BEZ ZVÍŘAT Pomožte i vy svým petičním podpisem nevinným bytostem, které často v nedůstojných podmínkách tupě vězníme za mřížemi a to jen pro pouhé světské potěšení. Jedeme v tom spolu a jen spolu dokážeme věci změnit. Přijď i ty od pondělí a kdykoli poté do Cocovanu na Střelecký Ostrov, stvrdit svým podpisem, že ti svoboda nevinných zvířat není lhostejná. www.cirkusybezzvirat.cz @svobodazvirat @cirkusybezzvirat @cocovan_on_the_road

Příspěvek sdílený Tamitadyje (@tamara_klusova),

Cirkusy bez zvířat chce nespočet lidí včetně známých tváří. Ty svou účast podpořili nejen podepsáním petice, ale i fotokampaní. Na svém Instagramu se vyfotili s cedulkou “Chci cirkusy bez zvířat”. Čímž zvyšují povědomí o tomto problému.

5b62c9481ed75image.png

  • Pokud i vy souhlasíte se zákazem zvířat v cirkusech, podívejte se na www.cirkusybezzvirat.cz. Zde můžete podepsat petici za zákaz chovu a využívání volně žijících zvířat v cirkusech v ČR.

5b62ce2968eb3image.pngFoto: Cirkusybezzvirat.cz

Reklama