začíná lehce dvojsmyslně naše čtenářka s nickem sisinapipi. Už jako miminko ovládala eskamotérské kousky a dokázala se během chvilky vymotat nejen z oblečení, ale i plen. Teď v šesti letech se zase obléká podle nálady, a ne podle počasí

Dobrý den, jak u nás plynul čas v oblékání? Svlékat se uměla moje dcerka odjakživa. Už coby miminko se dokázala mně dosud záhadným způsobem vymotat z trička i z pleny, sundavala si ponožky, a pokud měla capáčky, pak je s rozkoší vyhazovala z kočárku, takže se za námi co chvíli ozývalo: „Haló, mladá paní, není to náhodou vaše?

Ale když jí byly 3 ročky byla jsem ráda, když si dokázala sama obléci spodní prádlo, tričko, kalhoty v pase na gumu, ponožky, mikinu přes hlavu a obout boty na suchý zip. Z hlediska sebeobsluhy ve školce jí to dočasně stačílo a víc jsem po ní nežádala. Ale teď už coby 6ti letá dívenka se umí obléci kompletně včetně zipů a tkaniček.

Donedávna jsme ale s oblékáním bojovaly z jiného důvodu – vybírala si v šuplíku kusy oblečení dle nálady, ale už ne dle počasí a teploty venku. Tak se stávalo, že jsem na ni nevěřícně zírala a ptala se, zda myslí vážně, že půjde ven v letních bavlněných šatech, když teploměr ukazuje s bídou 10°C. Nechtěla chápat, chtěla si obléci přesně to, co si právě vybrala, přesvědčena o tom, že nic jiného jí zrovna dneska slušet určitě nebude.

Sedla jsem si s ní a snažila se ji navést na to, co se stane, když vyjde ven v letních šatičkách právě dnes. Bude jí zima. Bude se třást a nebude se vůbec cítit dobře. Pravděpodobně nastydne. Oslabená chytí určitě nějakého bacila, kterému by se za jiných okolností ubránila. Když chytí bacila, bude mít pravděpodobně rýmu a kašel a nebude moci chodit ven si hrát. Zato bude muset být doma v teple, pít bylinkové čaje s medem a polykat vitamíny. To by se jí líbilo? Krčila nos, že ne.

 Navrhla jsem řešení: Každé ráno se půjdeme podívat na balkón a zjistíme, jestli je venku teplo nebo zima, přičemž se cestou ještě podíváme z okna, jestli vykukuje sluníčko nebo je zataženo. Podle toho se oblékneme. Radši víc vrstev, které budeme moci postupně odkládat. Pokud si nejsme jisté, pak vždy bereme spíš víc než míň. Ráda souhlasila. Prosté, leč účinné.

 „Tak co, jak je?“ volám na ni. „Zzzzimaaaaa!“ směje se dcera. „Je to na kulicha, nebo na plavky?“ ptám se. „Nééééé!“ směje se. „Mami, kde mám tu teplejší mikinu?“ ozývá se za chvilku z pokojíčku. „Tady,“ ukazuju v rukách kousek garderoby připravený k okamžitému obléknutí. „A jaké boty k tomu?“ ptám se. „Tyhle,“ vytahuje z botníku celoročky, „v páskových by mi byla zima.“

 A je to. Můžeme vyrazit. Když jdeme nakupovat oblečení, je to tragédie, v jednu chvíli se jí daná věc líbí za pár okamžiků už to vracíme zpět s připomínku, že by se jí ostatní ve škole smály. Raději chodím nakupovat sama, do velikostí se vždy trefím. A dcerka je vždy ráda, když má něco nového, hned si to zkouší a bez připomínek to, co koupím, tak nosí. Ikdyž netuší že to nové tričko na venek má třeba ze secondhandu.

Ve skříní má všechny věci roztřízené, ať na venek či na doma nebo do školy. Na venkovní lítání se vůbec nestydím nakupovat v sekáči, proč taky? Já tam také dávám oblečení, které už má malé, než to vyhodit, může to posloužít i dalším . Věci, které se tam dají zakoupit, jsou většinou v perfektním stavu.,Než nakoupit drahou teplákovou soupravu, na které po jednom nošení budou sedřené díry třeba z pádu kola, se mi zdá zbytečné a taky mě je pak líto těch peněz.

Určitě nešetřím na botách, ty bych obnošené nekoupila. A nešetřím na zimním oblečení, je důležité, aby bylo teploučko. Dále nešetřím, když pořádají, ať už bylo ve školce, či teď ve škole různé karnevaly. Máme doma už spousty krásných kostýmů. Vždy chci, aby byla krásná a pak ty nádherné fotečky. Vzpomínka na celý život.

V poslední době jsem se naučila nakupovat oblečení i přes internetové obchody a pokaždé jsem byla spokojená. Naposledy jsem koupila jarní botečky, zjistili jsme, že nožka přes zimu trošku povyrostla a v těch loňských už by nás nota tlačila. Jelikož začalo jarní počasí, příjde na řadu koupit nové plavečky na plavecký kurz. Mami, přece nebudu v těch, co jsem měla už tolikrát:) A mně zrovna by to nevadilo, kdo nemá rád Hello Kiity? Letos to bude asi postavička s Winx.

Překonat při nákupu jsem se musela už několikrát, ale vždy jsme našli nějaký kompromis. Naštěstí jsem nikdy při nakupování nezažila, že se mi začala vztekat, to chciI a bez toho neobejdu. Na dětská očka vždy naletím, jsem ráda když jí mohu udělat radost klidně i bublifukem, který si zrovna zamane.

Sisinapipi

Milá Sisinapipi, vy musíte být dobrý diplomat

Text nebyl redakčně upraven

Jak jsou na tom s „módou“ vaše děti, milé ženy-in?

  • Jsou parádníci a řeší svoje oblékání?
  • Mají přehled o trendech? Chtějí se oblékat jako kamarádi, nebo spolužáci, nebo jsou spíš individualisté?
  • Mají někjaký vzor, nebo idol?
  • Jak a kde jim pořizujete oblečení a boty?
  • Využíváte slev, nákupů z druhé ruky, nebo kupujete vše raději nové?
  • Na čem rozhodně nešetříte?
  • Plníte přání svých dětí, nebo je oblékáte podle svého?
  • Musela jste se někdy překonat a koupit něco, co vaše dítě chtělo a vám to připadalo rozmařilé?
  • Šetříte na sobě na úkor dětí?
  • Co jste naposledy koupila svému dítěti/dětem?

Napište nám, pošlete třeba fotku malé parádnice, (nebo fešáka)

Na vaše příspěvky, rady, doporučení a nápady, jak oblékat děti se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za příspěvek?

Unikátní unisex vůni BLACK SUEDE od AVON a knihu Jak přežít mateřskou

cena

 

Reklama