Naše čtenářka s nickem Renicek se s vámi podělí o návod na jednoduchou velikonoční výzdobu. Jejím základem je osení. Výsev už asi nestihnete, ale dá se přece koupit. Pak už jen zdobit kraslicemi, květinami a velikonočními zvířátky

Výzdoba, třeba jen skromná, tak nějak k svátkům patří. Vánoce bez adventního věnce, stromku a jmelí nebudou těmi pravými vánoci a velikonoce… ty si, co se výzdoby týče, užívám snad ještě víc. Jsem jarní typ. Ta, která nerada zimu, ta, která netrpělivě vyhlíží každý prví zelený výhonek, první sluneční paprsek a proto velikonoce vítám radostně, s nadšením a tedy i s výzdobou.

Jsem zastánce přírodních materiálů a tradičních metod. Takže asi 14 dní před velikonoci na mělkou misku vyseji pšenici a svěží zelený trávníček je základ všeho. Když jsou již venku sedmikrásky či petrklíče, přidám k osení květiny. Do trávníčku můžete nandat nabarvená vajíčka všech velikostí a tvarů. Kuřátka, která se dají koupit zrovna tak v různých podobách. Zajíčky či beránky v podobě zapichovátek… prostě fantazii se meze nekladou.

Takže velká miska se zeleným pažitem na stole a v něm posazené další velikonoční symboly… to potom všechny velikonoční dobroty chutnají obzvlášť svátečně. V pokoji máme nařezané větvičky kroucené vrby a březové větvičky s mladými lístky a zlatý déšť.. ať máme ty svátky jara na očích na každém kroku.

A děti mají tradičně na oknech nalepené vystříhané obrázky s velikonočním motivem. Držíme všechny obvyklé tradice a i letos se celá rodina těšíme. Kdo by mohl mít něco prosti tomu uvítat svátky jara, zrození, nového života… Určitě nikdo.

Hezké velikonoce všem. Renicek.

Milá Rnicek, díky za inspiraci na velikonoční zdobení

Text nebyl redakčně upraven

Reklama