„Zmrzlinu si můžete klidně dopřát ve formě svačiny. Hlídejte si ale obsah cukrů ve zmrzlině. Nutriční tabulky podle nové legislativy nerozlišují obsah přirozených a přidaných cukrů, proto se vždy dívejte i na složení výrobku na obalu. Složky, které jsou ve výrobku obsaženy nejvíce, jsou vždy uváděny na začátku,“ vysvětluje nutriční specialista RNDr. Pavel Suchánek.  

Vyhýbejte se náhražkám. Dobrou zmrzlinu dělá pravé ovoce, smetana, mléko i tvaroh. Právě takové jsou Prima zmrzliny. Základem jejich zmrzlin Mrož jsou výhradně poctivé suroviny, proto chutnají tak dobře a jsou vhodné i jako svačina během dne.

Ovocnou dřeň zkombinujte s bílým jogurtem

5b2b89a62fdb3obrazek.pngJahody patří mezi nejoblíbenější ovoce a navíc mají spoustu vitamínů. Jahodová dřeň Mrož obsahuje 55 % ovoce, díky čemuž může být i vhodnou dopolední svačinou. „Výhodou ovocné dřeně je nejen vysoký podíl ovoce, ale i přirozeně obsaženého cukru v něm. Jahodový Mrož dřeň obsahuje jen 4,4 g přidaného cukru z celkového množství cukrů, což jsou nutričně velmi dobré hodnoty. V segmentu zmrzlin se obecně přidává daleko větší množství cukru. Pokud dřeň zkombinujete s bílým jogurtem, je vhodnou dopolední svačinou, která vás zasytí a dodá potřebnou energii bez zbytečných přidaných cukrů,“ doporučuje RNDr. Pavel Suchánek.

Svačina na špejli pro sportovce

5b2b89c6d6c95obrazek.pngJedinečné spojení tvarohu, smetany a jahod zahalené v tmavé nebo bílé polevě je to pravé osvěžení, před sportovní aktivitou. „Zmrzlina Mrož na špejli má vysoký podíl ovoce a nižší energetickou hodnotu, proto je velmi dobrým zdrojem energie například před sportovní aktivitou. Pokud se zaměříme na přidaný cukr, tak je ho tam velmi malé množství, jen 7,5 g, tedy pouze 1,5 kostky cukru,“ říká RNDr. Pavel Suchánek.

Občas můžete i hřešit

5b2b89d4e0449obrazek.png5b2b89e61654eobrazek.pngObčasný hřích nezaškodí. Jednou za čas si můžete pochutnat i na smetanové zmrzlině. Vybírat můžete třeba z hitů letošního léta – zmrzlinách v kornoutu. Pegas kornouty ukrývají zmrzliny obsahující pravou smetanu, mléko a další ingredience, jako mandle, ořechy, pravou vanilku a lahodnou čokoládu.

Na svačinu zmrzlinový pohár

Ingredience:

  • 1x kopeček – Mrož Jahodová dřeň
  • 1 x bílý jogurt
  • Čerstvé jahody

5b2b89f6a9581obrazek.pngPostup:

Do misky vložte jeden kopeček Mrož Jahodová dřeň a přidejte neochucený bílý jogurt. Můžete ozdobit čerstvou jahodou a ihned podávejte.

Více informací naleznete ZDE. 
 

Reklama